ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پاسخ رئیس فدراسیون جهانی به نامه کمیته ملی المپیک در مورد محرومیت آرش میراسماعیلی سند

پاسخ رئیس فدراسیون جهانی به نامه کمیته ملی المپیک در مورد محرومیت آرش میراسماعیلی +سند

آخرین خبر/ رئیس فدراسیون جهانی کوراش در واکنش به نامه کمیته ملی المپیک که خواستار بخشش محرومیت نایب رئیس فدراسیون جودو و کوراش ایران را شده بود، پاسخ محکم و قاطعی داد.
حدود دو هفته پیش و در جریان ثبت نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون جودو و کوراش، وقتی زمزمه‌های ثبت نام کردن آرش میراسماعیلی برای ریاست این فدراسیون در فضای رسانه ای پیچید، کمیته ملی المپیک در نامه ای به ریاست فدراسیون جهانی کوراش خواستار بخشش محرومیت پنج ساله نایب رئیس فدراسیون جودو و کوراش ایران شد. تنظیم چنین نامه ای از سوی کمیته ملی المپیک و ارسال آن به فدراسیون جهانی این شائبه را به وجود آورد که این کمیته قصد حمایت از نایب رئیس فعلی جودو و کوراش در انتخابات آینده این فدراسیون را دارد اما شاهرخ شهنازی دبیر کمیته ملی المپیک بلافاصله در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا هرگونه حمایت این کمیته از آرش میراسماعیلی در انتخابات آینده ریاست فدراسیون جودو و کوراش را تکذیب کرد. به دنبال نامه نگاری کمیته ملی المپیک با فدراسیون جهانی کوراش، آرش میراسماعیلی نیز در گفت و گو با خبرگزاری فارس مدعی شد بی جهت محروم شده است و اگر محرومیتش از سوی جهانی کوراش بخشیده نشود، موضوع را با مراجع بالاتر مطرح خواهد کرد. در جریان این اتفاقات، محمدرضا نصیرنژاد یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون جودو و کوراش در نامه ای به وزیر ورزش و جوانان کشورمان هشدار داد، اگر به هر دلیلی آرش میراسماعیلی در راس فدراسیون جودو و کوراش قرار گیرد با تعلیق احتمالی از سوی فدراسیون جهانی کوراش مواجه خواهد شد. علیرغم این هشدار، آرش میراسماعیلی در روز آخر ثبت نام از کاندیداها، برای انتخابات ریاست فدراسیون جودو و کوراش، ثبت نام کرد تا وزارت ورزش و جوانان را وارد چالشی جدید کند.
از سویی دیگر حیدر فرمان رئیس فدراسیون جهانی کوراش که به نظر می رسد خیلی خوب اوضاع و احوال خبرهای جودو و کوراش ایران را رصد می کند در پاسخ به نامه کمیته ملی المپیک، مواضع فدراسیون جهانی کوراش را در مورد آرش میراسماعیلی خیلی محکم و قاطع عنوان کرد و هشدار داد، ادامه این تحرکات باعث محرومیت مادام‌العمر فعالیت‌های آرش میراسماعیلی در کوراش خواهد شد.

ترجمه این نامه را می توانید در ذیل بخوانید، البته سند اصل نامه فوق به پیوست این خبر قابل مشاهده می‌باشد.

آقای کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک ایران
جناب آقای رییس امیدوارم حالتان خوب باشد. نامه شما که توسط دبیر کل کمیته ملی المپیک ایران آقای شهنازی که به تاریخ 7 می نوشته شده است در اختیار من است و کپی آن برای شما نیز ضمیمه شده است.
می خواهم به اطلاع شما برسانم:
به راستی شگفت زده شدم که بعد از این همه مدت (بعد از 6 ماه) شما به فکر اعتراض افتاده اید. ضمن این که تردید دارم مدارکی که برای شما ارسال کرده بودم را به دقت مطالعه کرده باشید. در مدارک ارسالی به شفافیت اعلام شده است که دلیل این محرومیت توسط کمیته انضباطی چه بوده است.
یکبار دیگر قصد دارم اشاره کنم که آقای میراسماعیلی مرتکب سوء رفتار بسیار سنگین شده است که این عمل باعث به خطر افتادن امنیت برای تماشاگران و نمایندگان ورزش در مسابقات جهانی و لطمه زدن به سلامت وجهه ورزش کوراش شده است. این حرکات توسط آقای میراسماعیلی بصورت علنی در مقابل دیدگان صدها نفر و در انظار عمومی انجام شده است و نتیجه این حرکات باعث محرومیت ایشان از تمامی فعالیتهای مربوط به کوراش در داخل و خارج از کشور به مدت 5 سال از تاریخ 15 نوامبر 2015 تا 15 نوامبر 2020 توسط کمیته انضباطی گردیده است. این رای توسط اکثریت آرای اعضای هیات رییسه فدراسیون جهانی کوراش تایید شده است.
پرونده این سوء رفتار در حالت عادی دارای محرومیت بیشتری همراه با جریمه نقدی می باشد ولی هیات رییسه فدراسیون جهانی با در نظر گرفتن فعالیت ایران و تاریخچه ای که در کوراش دارد و همکاریهایی که با خانواده ورزش ایران در گذشته داشته ایم تصمیم گرفت فقط 5 سال محرومیت در نظر گرفته شود.
در نهایت به شما اعلام می دارم هر نوع تهدید از سوی آقای میراسماعیلی نسبت به اعضای هیات رییسه فدراسیون جهانی بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم حتی از طریق رسانه و ایجاد ارعاب که من در این چند روز متوجه آن شده ام غیر قابل قبول و تحمل ناپذیر است و ارتکاب به آن باعث محرومیت مادام العمر (دائم) برای آقای میراسماعیلی و محرومیت فدراسیون ملی ایران برای شرکت در مسابقات بین المللی خواهد شد.

با احترام
حیدرعلی فرمان
رییس فدراسیون جهانی کوراش

پاسخ رئیس فدراسیون جهانی به نامه کمیته ملی المپیک در مورد محرومیت آرش میراسماعیلی +سند

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده