ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

80 کیلومتر از کویر لوت ثبت جهانی می‌ شود

‌مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: 80 هزار کیلومتر از کویر لوت در تیر ماه سال جاری ثبت جهانی می‌شود.

به گزارش ایسنا،محمود وفایی، در حاشیه هشتمین نمایشگاه گردشگری اصفهان با بیان اینکه این نمایشگاه باید در کل کشور توسعه پیدا کند و همه فعالان صنعت گردشگری و صنایع دستی در آن حضور پیدا کنند، اظهار کرد: در سیاست‌ های ابلاغی رهبری باید ورود گردشگر خارجی 5 برابر شود و سیاست دولت نیز بر همین موضوع تاکید دارد، زیرا اگر منطقی و عقلایی فکر کنیم، بی شک یکی از راه‌ های جدایی از اقتصاد نفتی است و درآمدهای گردشگری در کشورهای گردشگر پذیر قابل مقایسه با نفت نیست.

وی با اشاره به اینکه امروز یکی از پایه‌ های مهم اقتصادی توجه به مسئله گردشگری است، افزود: بیشینه تاریخی، میراثی و فرهنگی و جاذبه‌ های طبیعی و اقلیم‌ های گوناگون، ایران را یک کشور منحصر به فرد کرده است، پس ناگزیر هستیم که به این سمت حرکت کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان ادامه داد: استان کرمان یکی از مهمترین استان‌ های ایران از منظر گردشگری است و بیش از 7 هزار اثر تاریخی در این استان وجود دارد و سه اثر ارگ بم، باغ شازده و روستای میمند شهر بابک نیز به ثبت جهانی رسیده است. تیرماه امسال نیز 80 هزار کیلومتر از کویر لوت ثبت جهانی خواهد شد.

وفایی گفت: در جهت افزایش زیرساخت‌ های گردشگری در کرمان پیش می‌رویم و برای آثار تاریخی که احتیاج به مرمت داشته محکم ایستاده‌ ایم و مرمت کرده‌ ایم همچنین در سفر رییس جمهوری به کرمان دستور اکید شده است که کار بازسازی ارگ بم با سرعت و کیفیت بیشتر انجام شود و تا پایان این دولت بازسازی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان جز سه دستگاه مطرحی است که در ستاد راهبردی اقتصاد مقاومت استانی باید برنامه ریزی داشته باشد. جهت گیری استاندار هم این است که بیش از گذشته از گردشگری استفاده شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه در سفر اخیر رییس جمهوری به کرمان، ‌از مجموعه تاریخی کرمان و باغ فتح آباد که بازسازی شده بود، دیدن کردند و در یادداشتی که به دست خط رییس جمهوری است، تاکید شده که همه مسئولان و دولت به بحث مرمت آثارتاریخی و گردشگری توجه کنند.

وفایی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه‌ ای میان استان اصفهان و استان کرمان در خوزه گردشگری امضا خواهد شد تا از امکانات دو طرفه برای بهبود گردشگری استفاده شود.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده