ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دیوان عالی ونزوئلا حالت فوق العاده را مطابق با قانون اساسی دانست

دیوان عالی ونزوئلا حالت فوق العاده را مطابق با قانون اساسی دانست

ایرنا/ دیوان عالی ونزوئلا روز پنجشنبه با رد نظر مخالفان دولت ، حکم داد که حالت فوق العاده اعلام شده از سوی نیکلاس مادورو رئیس جمهوری در این کشور مطابق با قانون اساسی است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از کاراکاس ، در حالی که مخالفان تحت حمایت آمریکا در ونزوئلا برای برکناری رئیس جمهوری ونزوئلا تلاش می کنند ، مادورو روز جمعه با اعلام حالت فوق العاده ، اختیارات دولت را در زمینه تامین امنیت و توزیع مواد غذایی در کشور افزایش داد.
مجلس ونزوئلا که تحت کنترل مخالفان قرار دارد ، دستور رئیس جمهوری برای برقراری حالت فوق العاده را رد کرد. اما دیوان عالی تاکید کرده با توجه به شرایط اضطراری اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی و اکولوژیک در کشور که تاثیر زیادی بر اقتصادی ملی دارند ، اعلام حالت فوق العاده مطابق با قانون اساسی است.
به گزارش ایرنا ، دیوان عالی ونزوئلا اوایل اردیبهشت ماه نیز پیشنهاد مخالفان برای اصلاح قانون اساسی با هدف کاهش دوره ریاست جمهوری نیکلاس مادورو را رد کرده بود. مخالفان مادورو در مجلس ونزوئلا ، رئیس جمهوری را مقصر بحران اقتصادی کشور قلمداد کرده و با طرح پیشنهاد اصلاح قانون اساسی خواستار کوتاه شدن دوره ریاست جمهوری او از شش سال به چهار سال شده بودند. دیوان عالی ونزوئلا تصریح کرد که این پیشنهاد ناقض رای و اراده مردم ونزوئلا است.
مخالفان دولت از زمان به دست گرفتن اکثریت در مجلس این کشور از اوایل ماه ژانویه، ابتکارات متعددی از جمله تصویب قانون عفو زندانیان سیاسی و همه پرسی‌ برای برکناری مادورو را در پیش گرفته اند که موجب اعتراض اعضای دولت شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده