ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جهنم شهاب سنگی زمین پیش از عصر دایناسورها

جهنم شهاب سنگی زمین پیش از عصر دایناسورها

مهر/ حدود ۳.۹ میلیارد سال پیش شمار زیادی از سیارکها و شهاب سنگها که شاید نتوان شماری برای آنها در نظر گرفت زمین و ماه را طی دوره ای سخت موسوم به Late Heavy Bombardment بمباران کردند اما کمتر سنگ فضایی به بزرگی آنچه که دانشمندان دانشگاه ملی استرالیا در ژورنال تخصصی Precambrian Research توصیف کرده اند به زمین برخورد کرده است.

در این بررسی که در نوع خود بی سابقه بوده است دانشمندان خرده سنگهایی را در شمال غرب استرالیا کشف کرده اند که نشان از بمباران فضایی مهیبی در حدود ۳.۴ میلیارد سال پیش دارد. البته بررسیهای بیشتری که بر روی این کشفیات انجام شده حکایت از آن دارد که تنها مختص به این نقطه از جهان نیستند.
در عین حال دانشمندان به شهاب سنگهای بسیار بزرگتر هم فکر می کنند که به عقیده آنها دو تا سه برابر شهاب سنگ عظیمی است که با برخورد به زمین پایان دوران دایناسورها را کلید زد.

دانشمندان با بررسیهای بیشتر به این نتیجه رسیده اند که در نتیجه برخورد چنین شهاب سنگهای ماورای تصوری به زمین، زمین لرزه های عظیمی روی داده و در پی آن سونامی های بسیار قدرتمندی شکل گرفته که در نتیجه آن کوهها و صخره های بزرگ زمین جابجا شده اند.
این دانشمندان شواهدی از چنین شهاب سنگهایی در منطقه Marble Bar استرالیا کشف کرده اند. آنها به باور قطعی رسیده اند که چنین برخوردی درحدود ۳.۴ میلیارد سال پیش روی داده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X