ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

میانگین طول عمر مردم دنیا افزایش یافت

میانگین طول عمر مردم دنیا افزایش یافت

ایرنا/ سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که برغم وجود نابرابری دربرخورداری از خدمات و تدابیر بهداشتی در هر کشور و در مقایسه میان کشورهای مختلف، میانگین طول عمر از سال 2000 میلادی تا کنون به میزان 5 سال افزایش یافته است.

سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل روز پنجشنبه در گزارشی نوشته است که بر اساس آمارهای بهداشت جهانی درسال جاری میانگین طول عمر در میان مردم جهان از سال 2000 میلادی تاکنون به میزان 5 سال افزایش داشته است.
نهاد مذکور با تاکید براینکه این افزایش سریع ترین میزان افزایش از دهه 60 میلادی تاکنون محسوب می شود، اضافه کرده است که روند محسوس افزایش میانگین طول عمر که در دهه 60 آغاز شد در دهه 90 میلادی بواسطه شیوع بیماری ایدز در قاره آفریقا و سقوط اتحاد جماهیر شوری در اروپای شرقی روبه کاهش گذاشته بود.
مارگارت چن مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در این گزارش نوشته است که جهان در سال های اخیر در جهت کاستن از درد و رنج غیرضروری در جوامع و مرگ و میر ناشی از بیماری های قابل علاج قدم های بلندی برداشته، اما تصریح کرده است که دستاوردهای ناشی از این تلاش ها در نقاط مختلف جهان یکسان نبوده است.
وی تاکید کرده است که حمایت از کشورها در جهت دسترسی به خدمات و امکانات بهداشتی جهانی و بر اساس مراقبت های اولیه بهترین رویکردی است که جهان باید برای دستیابی به اهداف توسعه هزاره و اطمینان از این که هیچکس در این راستا به فراموشی سپرده نمی شود، در پیش گیرد.
بر اساس گزارش امروز سازمان بهداشت جهانی، افزایش اخیر در کشورهای قاره آفریقا از سایر نقاط جهان محسوس تر و نرخ این رشد در این کشور ها بالاتر بوده است.
سازمان مذکور اشاره کرده است که میانگین طول عمر در کشورهای این قاره در فاصله 15 سال گذشته بواسطه پیشرفت های حاصل در زمینه رشد و سلامت کودکان، پیشرفت در مقابله و کنترل بیماری مالاریا و دسترسی گسترده به داروی های بازدارنده برای معالجه بیماری اچ آی وی، 9 و 4 دهم در صد افزایش یافته به 60 سال رسیده است.
نکته دیگری که در این گزارش به آن اشاره شده، این است که طولانی ترین عمر را زنان ژاپنی با میانگین طول عمر نزدیک به 87 سال و مردان کشور سوئیس با میانگین معادل 81 و 3 دهم سال خواهند داشت.
به همین مقیاس کوتاه ترین میانگین طول عمر برای مردم کشور سیرالئون با 50 و 8 دهم سال برای زنان و 49 و 3 دهم سال برای مردان این کشور پیش بینی شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده