آقا محمدی: "اقتصاد مقاومتی" تحول بنیادین متناسب با آخرین پیشرفت‌ها در عرصه تکنولوژی

آقا محمدی: "اقتصاد مقاومتی" تحول بنیادین متناسب با آخرین پیشرفت‌ها در عرصه تکنولوژی

میزان/ علی آقامحمدی گفت: باید امروز دانش های مشترک را کنار هم بگذاریم تا یک سرمایه گذاری بزرگ و تحول زا را ایجاد کنیم. متاسفانه برخی افراد از آمار و ارقام ناشی از بهبودهای سطحی خرسند هستند در حالی که اقتصاد مقاومتی باید تغییرات بنیادین و تحول‌زا و بر تغییر پایه ها استوار است.

علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش اقتصاد مقاومتی و اقتدار ملی که در مرکز تحقیقات راهبردی - دفاعی برگزار شد اظهار داشت: مقام معظم رهبری به طور مستقیم بر موضوع اقتصاد مقاومتی و اجرایی شدن آن تاکید دارند به این معنی است که نظام می‌خواهد در این رابطه روندی جدید و تحول بنیادین ایجاد کند که این یک حرکت جمعی را از سوی مسئولان کشوری، لشکری و دانشگاهی می‌طلبد.
وی با اشاره به این که آنچه در اقتصاد مقاومتی مطرح است ایجاد تغییر بنیادین است، افزود: در اقتصاد مقاومتی هدف این است که با تغییرات، تهدیدات و مخاطرات پیش رو مقابله کنیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: ایجاد محیط تحقیقی و استفاده از استعداد چهار و نیم میلیون جوان دانشگاهی و همچنین ایجاد فضای آموزشی از مهم ترین مولفه های پیش رو در ایجاد اقتصاد تحول‌زا و دانش بنیان است.
وی گفت: در اقتصاد مقاومتی باید پیچیدگی‌های اقتصادی را متناسب با آخرین پیشرفت‌های تکنولوژی در نظر بگیریم تا تحولات ایجاد شده بتواند تغییرات مبنایی را در حوزه اقتصاد ایجاد کند.
آقامحمدی افزود: باید امروز دانش های مشترک را کنار هم بگذاریم تا یک سرمایه گذاری بزرگ و تحول زا را ایجاد کنیم. متاسفانه برخی افراد از آمار و ارقام ناشی از بهبودهای سطحی خرسند هستند در حالی که اقتصاد مقاومتی باید تغییرات بنیادین و تحول‌زا و بر تغییر پایه ها استوار است. پراکنده کاری و این که هر کدام از ما بخواهیم بدون سازماندهی در جایی ابتکار عمل از خود نشان دهیم این موضوع هیچ کمکی به اقتصاد مقاومتی نکرده و به عقیده من یک خیانت است زیرا هم اکنون منابع حیاتی و زمانی ما بسیار محدود است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آقا محمدی: "اقتصاد مقاومتی" تحول بنیادین متناسب با آخرین پیشرفت‌ها در عرصه تکنولوژی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X