ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آقا محمدی: "اقتصاد مقاومتی" تحول بنیادین متناسب با آخرین پیشرفت‌ها در عرصه تکنولوژی

آقا محمدی: "اقتصاد مقاومتی" تحول بنیادین متناسب با آخرین پیشرفت‌ها در عرصه تکنولوژی

میزان/ علی آقامحمدی گفت: باید امروز دانش های مشترک را کنار هم بگذاریم تا یک سرمایه گذاری بزرگ و تحول زا را ایجاد کنیم. متاسفانه برخی افراد از آمار و ارقام ناشی از بهبودهای سطحی خرسند هستند در حالی که اقتصاد مقاومتی باید تغییرات بنیادین و تحول‌زا و بر تغییر پایه ها استوار است.

علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش اقتصاد مقاومتی و اقتدار ملی که در مرکز تحقیقات راهبردی - دفاعی برگزار شد اظهار داشت: مقام معظم رهبری به طور مستقیم بر موضوع اقتصاد مقاومتی و اجرایی شدن آن تاکید دارند به این معنی است که نظام می‌خواهد در این رابطه روندی جدید و تحول بنیادین ایجاد کند که این یک حرکت جمعی را از سوی مسئولان کشوری، لشکری و دانشگاهی می‌طلبد.
وی با اشاره به این که آنچه در اقتصاد مقاومتی مطرح است ایجاد تغییر بنیادین است، افزود: در اقتصاد مقاومتی هدف این است که با تغییرات، تهدیدات و مخاطرات پیش رو مقابله کنیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: ایجاد محیط تحقیقی و استفاده از استعداد چهار و نیم میلیون جوان دانشگاهی و همچنین ایجاد فضای آموزشی از مهم ترین مولفه های پیش رو در ایجاد اقتصاد تحول‌زا و دانش بنیان است.
وی گفت: در اقتصاد مقاومتی باید پیچیدگی‌های اقتصادی را متناسب با آخرین پیشرفت‌های تکنولوژی در نظر بگیریم تا تحولات ایجاد شده بتواند تغییرات مبنایی را در حوزه اقتصاد ایجاد کند.
آقامحمدی افزود: باید امروز دانش های مشترک را کنار هم بگذاریم تا یک سرمایه گذاری بزرگ و تحول زا را ایجاد کنیم. متاسفانه برخی افراد از آمار و ارقام ناشی از بهبودهای سطحی خرسند هستند در حالی که اقتصاد مقاومتی باید تغییرات بنیادین و تحول‌زا و بر تغییر پایه ها استوار است. پراکنده کاری و این که هر کدام از ما بخواهیم بدون سازماندهی در جایی ابتکار عمل از خود نشان دهیم این موضوع هیچ کمکی به اقتصاد مقاومتی نکرده و به عقیده من یک خیانت است زیرا هم اکنون منابع حیاتی و زمانی ما بسیار محدود است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X