ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کتابخوان چرا همه ازدواج ها موفقیت آمیز از آب در نمی آیند؟

کتابخوان/ چرا همه ازدواج ها موفقیت آمیز از آب در نمی آیند؟

آخرین خبر/ چرا همه ی ازدواج ها موفقیت آمیز از آب در نمی آیند؟ چرا برخی از پیوندهای زناشویی با شکست مواجه می شوند؟

همانطور که میدانید در مورد این دو سوال مطالب زیادی نوشته شده است. بسیاری از متخصصان بر این عقیده اند که زوج های موفق مرحله شیرین ابتدایی ازدواج را در زندگی مشترک خود، نو آفرینی می کنند. بسیاری از تحقیقات نشان می دهند که دوام و پایداری یک ازدواج به قدرت توانایی یک زوج در حل و فصل اختلافات و تفاوت های اجتناب ناپذیر فی مابین بستگی دارد. بد نیست نگاهی به برخی از عواملی که باعث استحکام زندگی زناشویی می شوند بیاندازیم:

همسران و بخصوص شوهرانی که زندگی زناشویی پایداری دارند علاقه خود را بیشتر از سایر مردها به همسر خود ابراز می کنند و همواره او را مورد تحسین قرار می دهند، کارشناس زمینه ازدواج دکتر جان گاتمن تحقیق کرد: زن و شوهرهایی که زندگی مشترک با دوامی دارند، ۵ برابر دیگران نسبت به یکدیگر ابراز احساسات می کنند، واکنش های مثبتی نسبت به همسر خود نشان می دهند به علاوه زوج های موفق در ابعاد گوناگون زندگی روزمره به جای دور شدند و فاصله گرفتن، هر روز بیشتر از روز قبل، جذب یکدیگر می شود.

راز نزدیک شدن آنها چیست؟
گاتمن من معتقد است تمایلات، شور و اشتیاق، عشق و علاقه ی دو طرفه، حتی تحریک پذیری و زود رنجی متقابل سبب این نزدیکی می شود.کتاب: ازدواجی که رویای آن را در سر داشتیم

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده