ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ناآگاهی والدین از فضای مجازی‌، فرزندان را متأثر می‌کند

 ناآگاهی والدین از فضای مجازی‌، فرزندان را متأثر می‌کند

ایسنا/عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: عدم آشنایی مناسب والدین با دنیای مجازی کودکان را از فضاهای ناسالم موجود در اینترنت متاثر می‌کند.

دکتر عزیزی ‌در نشست دانشجویی با موضوع عشق‌های مثلثی که در دانشگاه پیام‌نور ساوه برگزار شد، گفت: ظهور تکنولوژی‌های نوین ارتباطی در عصر حاضر به همراه تحولاتی که در فضای مجازی بوجود آمده، بسیاری از کارکردهای خانواده را دچار اختلال کرده که یکی از آنها رواج عشق‌های مثلثی در کشور است.

استاد دانشگاه تهران، اظهار کرد: در مباحث آسیب‌شناختی نهاد خانواده، یکی از محورهای مهم، بررسی آسیب‌های ناشی از تحولات خانواده است، این موضوع در تمام جوامع موضوعیت داشته و محدود به جامعه و یا اقلیتی خاص نمی‌شود.

وی آسیب‌های دیگر ناشی از این موضوع را مربوط به تاثیرپذیری کودکان از فضاهای ناسالم مجازی دانست و تصریح کرد: به دلیل ویژگی‌های خاص فضای مجازی و نو بودن این پدیده، بسیاری از والدین فرصت، امکان‌ یا توان کافی برای شناخت دقیق این فضا و کاربردهای آن را به دست نیاورده‌اند.

عزیزی ادامه داد: عدم آشنایی مناسب والدین با دنیای مجازی و در مقابل استفاده روزمره نوجوانان و جوانان و حتی کودکان از این فضا باعث شده است که یک محیط محرمانه و خصوصی در داخل خانه برای فرزندان ایجاد شود و آنها بدون دغدغه و بدون احساس وجود ناظر بیرونی به سایت‌های مختلف در این فضا دسترسی یافته و بعضاً به دلیل ویژگی‌های سنی و شخصیتی و کنجکاوی‌های خود متأثر از فضاهای ناسالم موجود در اینترنت شوند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X