ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تخلف در بیمه مرکزی


به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز):  دکتر مشعلچی کاندیدای مدیریت بیمه کوثر که سابقه چندانی در صنعت بیمه بازرگانی ندارد، ظاهرا آشنایی چندانی هم با قوانین و مقررات این صنعت ندارد.اما آیا بجز وی در این شرکت سایرین نیز از الزامات و قوانین بی اطلاعند؟ هفته اول اردیبهشت ماه بود که خبر جدایی عبدالرسول عطایی از بیمه کوثر در فضای رسانه ای منتشر شد . وی در گفت و گوی کوتاهی با خبرنگار ما در پاسخ به این پرسش که به چه دلیل ناگهانی استعفا داده اید عنوان کرد که با توجه به سهام داران نیازی به دلیل نیست و البته دو دوره مسئولیت این شرکت را برعهده داشتم و قبل از اتمام دوره دوم تصمیم گرفتم از شرکت جداشوم .وی در جمله کوتاه دیگری عنوان می کند که سال 1395 سال سختی برای صنعت بیمه خواهد بود و وقتی از وی پرسیدم که الزامات صنعت در این سوال سبب جدایی تان از بیمه کوثر شد عنوان کرد که خیر در این سال ها تلاش های زیادی برای صنعت انجام دادم.

هم زمان با کناره گیری وی بحث جایگزین وی در صندلی این شرکت جدی شد و همان زمان نام مجید مشعلچی به عنوان جانشین شنیده شد. وی ظاهرا دارای مدرک تحصیلی دکترای پزشکی و متولد سال 1350 یزد است . در سوابق وی آمده است که نامبرده معاون طرح و برنامه،معاون فنی و امور بیمه گری، معاون هماهنگ کننده و معاون خدمات الکترونیک سلامت، جانشین سازمان و معاون طرح و برنامه و بودجه سازمان بیمه تعاونی بازنشستگان خدمات درمانی نیروهای مسلح بوده است و نام وی به عنوان عضو هیات مدیره همچنان در سایت این تعاونی دیده می شود .از سوی دیگر هرچند که هنوز اخبار رسمی از تائیدیه وی برای ورود به مدیریت بیمه های بازرگانی منتشر نشده، وی در سایت بیمه کوثر به عنوان مدیرعامل معرفی شده بدون آنکه الزامات آئین نامه 90 را گذرانده باشد و تائید صلاحیت خود را از بیمه مرکزی دریافت کند!البته ظاهرا بیمه کوثر از دریافت این تائیدیه صلاحیت بسیار مطمئن است چرا که در سایت این شرکت و در کنار سایر اعضای هیات مدیره که انشاله از الزامات آئین نامه 90 مطلع هستند نام مشعلچی را به عنوان مدیرعامل درج کرده اند . این در حالی است که در سایت بیمه مرکزی هنوز نام عبدالرسول عطایی به عنوان مدیرعامل بیمه کوثر ذکر شده است .

لازم به اشاره است که در آئین نامه 90 در خصوص عنوان رشته­ هاي تحصيلي مرتبط مدیرعامل و یا قائم مقام شرکت ها آمده است : بيمه، آماربيمه، اقتصاد، مديريت، حقوق، حسابداري، مالي، مهندسي صنايع و فناوري اطلاعات و گرايش‌هاي مربوط به اين رشته‌ها. همچنین در خصوص حداقل تجربه حرفه­ اي مفيد (سال) مدیرعامل ذکر شده، ۱۰ سال تجربه مديريتي كه حداقل نيمي از آن تجربه بيمه­ اي باشد.

منبع:راز پول

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده