ویژه‎سازی طرح‎های بانک رفاه در حوزه سلامت


به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز):  دکتر صدقی مدیر عامل بانک در این همایش طی سخنانی با تأکید بر اینکه یکی از اصلی ترین استراتژی های بانک، فعالیت در حوزه سلامت و حمایت از این بخش است، گفت: بانک رفاه با تجهیز منابع از سراسر کشور و جمع آوری نقدینگی، همکار و سهیم در طرح تحول نظام سلامت شده است.

وی با اشاره به ویژه سازی طرح های بانک در حوزه سلامت، تصریح کرد: برای حضور قدرتمند در نظام سلامت، بانک رفاه اقدامات و مأموریت های ویژه ای برای خود تدارک دیده است. اقداماتی از جمله حمایت از تجهیز و ساخت بیمارستان ها، حمایت از داروخانه ها و ارائه خدمات مطلوب به جامعه پزشکان کشور به منظور تأمین منابع مالی و تجهیز و خرید مطب.

وی بر همکاری منظم و هماهنگ تمامی ارکان بانک برای اجرای دقیق تفاهم نامه چهارجانبه تاکید کرد و اظهار داشت: بانک رفاه این طرح را با سرعت مطلوبی به پیش برده است این طرح یک طرح ملی است و بانک رفاه خود را ملزم به حضور گسترده در تحقق آن می داند.

در ادامه دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنانی، طرح تحول نظام سلامت را اقدامی بسیار مهم و سرنوشت ساز توسط دولت یازدهم عنوان کرد و اظهار داشت: آنچه امروز برای آن جمع شده ایم تلاش برای احقاق حقوق شهروندی است.

وی پیش شرط تحقق تحول در نظام سلامت و به تبع آن دستیابی به اهداف تفاهم نامه چهار جانبه بین دو وزارتخانه کار و بهداشت ، سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه را تعامل، همکاری و همدلی دانست و تصریح کرد: رسیدگی به سلامت جامعه و تحول در آن یک طرح ملی، بلند مدت و دارای تاثیرات گسترده است که با انعطاف پذیری و همکاری فهیمانه بین نهادهای ذیربط خیر و برکت جمعی فراوانی نصیب جامعه خواهد شد.

در ادامه دکتر هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی طی سخنانی با اشاره به اهمیت طرح تحول نظام سلامت کشور، اظهار داشت: یکی از مهم ترین برنامه های دولت پس از رفع تحریم ها توجه به سلامت جامعه بوده است. مهم ترین گام در توجه به سلامت جامعه پیگیری و اجرای طرح تحول نظام سلامت بود که یک آبرو و سرمایه اجتماعی برای کشور و دولت در پی داشته است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ساخت چند بیمارستان، اهدای آمبولانس به مناطق محروم و احداث خانه های بهداشت در مناطق پیرامونی را از جمله دستاوردهای اولیه طرح ملی تحول در نظام سلامت دانست و خاطرنشان ساخت: در مسیر هر یک از اقدامات یک چالش بزرگ به عنوان رسیدگی به اسناد پزشکی وجود داشت که با حمایت دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و دکتر صدقی مدیر عامل بانک رفاه به عنوان عامل سوم بر طرف شده است.

وی با قدردانی از حضور ثمربخش بانک در این طرح، تاکید کرد: پیگیری کردن بانک در این زمینه تحسین برانگیز است. دکتر صدقی به صورت روزانه پیگیر این طرح و تفاهم نامه است. آنچه که مهم است هماهنگی و تعامل بین دستگاه های استانی علوم پزشکی با بانک رفاه است.

گفتنی است همایش مراقبت از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت و بررسی تفاهم نامه چهار جانبه وزارتخانه ها تعاون کار و رفاه اجتماعی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه با حضور دکتر ربیعی و هاشمی وزیران تعاون کار و رفاه اجتماعی و بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دکتر نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و دکتر صدقی مدیرعامل بانک رفاه 27 اردیبهشت ماه سالجاری در سالن همایش وزارت بهداشت برگزار شد.

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ویژه‎سازی طرح‎های بانک رفاه در حوزه سلامت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X