ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتصابی پدرانه در نفت


به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز):  ماجرای فیش های حقوقی نجومی فرصتی برای مرور بی نظمی های مدیریتی در سازمان های دولتی فراهم آورد، هنوز مدت زیادی از حاشیه های این ماجرا نگذشته است که یک مدیر پرحاشیه صنعت نفت ، دخترش را به سمت مشاور خود در شرکت تحت تصدی اش منصوب می کند!


بر اساس  اطلاعات خبرنگار پیک نفت، حیدر بهمنی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران که تاکنون دوبار بازنشسته شده است و اصولا حضورش در صنعت نفت به نمادی از " نیروی جاذبه ی صندلی" تبدیل شده است در هفته گذشته دختر محترمشان خانم فروغ بهمنی را به سمت مشاور مدیرعامل در امور بانوان منصوب کرد تا فصل نوینی از روش مدیریت دولتی در صنعت نفت ایران رقم بخورد.بر اساس حکمی که روز 29 اردیبهشت ماه امسال صادر شده است حیدر بهمنی به دخترشان خانم فروغ بهمنی مسئولیت مشاور مدیرعامل در امور بانوان را محول کرده است، در این حکم که نسخه ای از آن به دست پیک نفت رسیده است آمده: باتوجه به نقش زن در خانواده و جامعه و با عنایت به جایگاه ویژه بانوان همکار در شرکت ملی حفاری ایران که بدون شک حضور آنان در تمامی عرصه های این شرکت بسیار پررنگ و اثرگذار می باشد بدینوسیله جنابعالی را به عنوان " مشاور مدیرعامل در امور بانوان" منصوب می نمایم.جالب اینجاست که با مصوبه اخیر مجلس که مورد تایید شورای نگهبان نیز قرار گرفت ، ممنوعیت ادامه اشتغال بازنشستگان در دستگاه های اجرایی دولتی از بیست تیرماه رسما اجرا خواهد شد و بر همین اساس حیدر بهمنی یکی از اصلی ترین مدیرانی است که باید از سمت خود برکنار شود.بر اساس بررسی هایی که پیک نفت انجام داده است ، انتصاب رسمی فرزند یک مدیرعامل دولتی به عنوان مشاور یا معاون در دستگاه های اجرایی کشور موضوعی نادر است که ضروری است دستگاه های نظارتی و نهادهای ذیربط با هدف ممانعت از  " تخریب چهره مبارک نظام مقدس جمهوری اسلامی در اذهان عمومی" با قاطعیت با آن برخورد کنند .چنین انتصاب هایی می تواند شائبه " رانت خانوادگی با استفاده از بودجه عمومی" در دستگاه های اجرایی خصوصا در صنعت نفت را به وجود آورده و در افکار عمومی ، نهاد دولت در ایران را به باندبازی و رانت خواری آشکار متهم سازد. 

نکته تاسف بار تر این ماجرا اینجاست که آقای بهمنی که مرتکب چنین اقدامی شده است کسی است که در همه نشست و برخاست ها و محافل رسمی و غیررسمی ، ژست انقلابی بودن می گیرد و خود را مدعی تبعیت از انقلاب و نظام می داند و به سوابق خود به چشم " مجاهدت " می نگرد، با این وصف باید پرسید آیا انتصاب فرزند به عنوان مشاور پدر در شرکتی دولتی، روشی برای تبعیت از نظام است؟ آقای بهمنی؛ آیا این کار بر مبنای تفکر انقلاب و ولایت فقیه است؟ حتی اگر شاخص های ارزیابی کارکنان هم دختر محترم آقای بهمنی را مناسب ترین گزینه این مسئولیت وصف کند اما اصولا صدور چنین حکمی در شرکتی که بر اساس فرمان امام ( ره ) شکل گرفت نشانه ای از فراموشی راه امام و سیره امام است.

منبع:پیک نفت

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده