ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نقوی حسینی: فراکسیون اکثریت مجلس دهم فراکسیون فراگیر است

نقوی حسینی: فراکسیون اکثریت مجلس دهم فراکسیون فراگیر است

فارس/ منتخب مردم ورامین در مجلس دهم با تأکید بر اینکه فراکسیون اکثریت مجلس دهم فراکسیون فراگیر است، گفت: قطعاً نامزد این فراکسیون رئیس مجلس خواهد شد.

سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترکیب سیاسی مجلس دهم، اظهار داشت: نکته اول اینکه مدل ترکیب و آرایش سیاسی فراکسیون‌ها در مجلس دهم با مدل‌های مجالس هفتم، هشتم و نهم متفاوت است.

وی افزود: نکته دومی که باید به آن پرداخته شود، این است که 2 فراکسیون اصلی مجلس دهم (فراکسیون‌های فراگیر و امید) طی یک ماه گذشته هر کدام 2 نشست برگزار کر دند که این نشست‌ها پای حساب فراکسیون‌های مجلس نوشته می‌شوند، گفت: این نشست‌ها کلی بوده و ممکن است اعضا تغییری کنند، جلسه اول فراکسیون امید با کف 70 نفر آغاز شد و به سقف 90 نفر رسید، نشست دوم فراکسیون امید هم که در آن رئیس و هیأت رئیسه فراکسیون امید مشخص شدند، به سقف 105 نفر رسید و آقای عارف با 105 رأی به عنوان رئیس و کاندیدای ریاست مجلس از طرف لیست امید رأی آورد، پس سقف فراکسیون امید الآن 105 نفر است.

نقوی تصریح کرد: 185 نفر از منتخبان مجلس دهم در فراکسیون فراگیر حضور دارند، بنابراین به طور طبیعی لیست امید اقلیت مجلس خواهد بود، فراکسیون اکثریت، فراکسیون اصولگرایان خواهد بود، فراکسیون فراگیر مجلس دهم هم تاکنون 2 همایش برگزار کرده است، در هر 2 همایش بالای 130 نفر شرکت کردند، بنابراین در همین سقف 2 فراکسیون، حدود 30 نفر اختلاف وجود دارد و فراکسیون اصولگرایان اکثریت قطعی مجلس آینده خواهد بود، در عین حال که اکثریت نامزدهای مستقل هم گرایش اصولگرایی دارند، ما روی تک‌تک آنها تحلیل داریم، گرایش سیاسی و مواضع آنها را می‌دانیم، از طرفی خودشان آمدند و اعلام کردند، بنابراین فراکسیون اکثریت مجلس دهم فراکسیون فراگیر است و با عددی در حدود 170 نفر از نمایندگان مجلس تشکیل خواهد شد و تعیین‌کننده مواضع مجلس دهم خواهد بود.

منتخب مردم ورامین در مجلس دهم همچنین یادآور شد: درباره ریاست مجلس آینده هم باید بگویم در عین حال که این 170 نفر پای ریاست نامزد فراکسیون اکثریت مجلس خواهند ماند، برخی از اعضای لیست امید هم اشاره داشتند که ما در انتخاب رئیس به کاندیدای فراکسیون اکثریت رأی خواهیم داد، این نکته را آقای عارف هم صریح و روشن اعلام کرده و گفته است که «مطلعم افرادی از لیست امید در ریاست به نامزد فراکسیون رقیب رأی خواهند داد».

وی در پایان خاطرنشان کرد: این موضوع کاملاً شفاف و روشن است، فراکسیون فراگیر فراکسیون اکثریت مجلس دهم است و در حدود 170 تا 180 نفر عضو خواهد داشت و در ریاست هم به طور قطع نامزد فراکسیون فراگیر رئیس مجلس خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده