ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تدوین استانداردی جدید برای مصرف سوخت خودروها

تدوین استانداردی جدید برای مصرف سوخت خودروها

خبر خودرو/ یک مقام مسئول در شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از تدوین استاندارد مصرفی جدید خبر داد و گفت : تدوین استاندارد مصرف اتوبوس های گاز سوز نیز از برنامه های در دست اقدام شرکت بهینه سازی مصرف سوخت است که از سال گذشته آغاز و پیش بینی می شود پیش بینی می شود حداکثر تا پایان شش ماهه اول امسال به اتمام رسیده و نهایی شود.
رئیس بخش استاندارد، تدوین معیار و ممیزی مصرف سوخت در شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : تدوین این استاندارد در مرحله تصحیح کمیته های کارشناسی است و ظرف چند ماه آینده نهایی و ابلاغ خواهد شد.
مریم مهدی نژاد علت تاخیر در تدیون این استاندارد را تولید بسیار کم موتورهای گاز سوز ذکر کرد و افزود : در چند سال اخیر روند تولید موتورهای گازسوز کاهش زیادی داشته است از این رو تدوین استاندارد این خودروها زمانبر است.
وی گفت : در حال حاضر تدوین استاندارد دیگری در دست تدوین نیست ضمن اینکه استاندارد مصرف سوخت خودروهای سبک سال گذشته مورد بازنگری قرار گرفت.
وی همچنین با توجه به تدوین استاندارد مصرف سوخت موتورسیکلت ها اظهار داشت : استاندارد مصرف سوخت موتورسیکلت ها نیز در نیمه دوم سال گذشته تدوین و مصوب گردید و توسط سازمان ملی استاندارد جهت اجرا به تولیدکنندگان ابلاغ گردید.
وی همچنین در خصوص نظارت بر نحوه اجرای استانداردهای مصرف سوخت گفت : نظارت بر اجرای استاندارد مصرف سوخت خودروها بر عهده سازمان ملی استاندارد است و بر اساس اطلاعات سازمان ملی استاندارد به طور سختگیرانه این مساله را پی گیری و نظارت بر آن را انجام می شود.
وی همچنین با توجه به لزوم رعایت این استانداردها از سوی شرکتهای خودروساز و اختصاص جرایمی برای شرکتهای متخلف خودروسازی اظهار داشت : تاکنون اقدام جدی در تخصیص جرایم برای شرکتهای خودروسازی انجام نشده است البته مباحث زیادی در بخش های مختلفی مطرح می شود اما تاکنون به جرایم تدوین شده ای منتهی نشده است.
وی گفت : البته اختصاص این جرایم بر عهده شرکت بهینه سازی مصرف سوخت نیست در قانون توسعه حمل و نقل عمومی ، یک زمانی نظارت بر اجرا را به عهده ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت گذاشته بود ولی با توجه به ساختار ستاد و واگذاری برخی از وظایف ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت به سایر ارگان و دستگاهها باید دید که چه اتفاقی خواهد افتاد.
وی همچنین بررسی وضعیت انرژی در ناوگان دریایی را از وظایف آتی این شرکت اعلام کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X