ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیش بینی آذر منصوری درباره گرایش نمایندگان مستقل

پیش بینی آذر منصوری درباره گرایش نمایندگان مستقل

ایسکا نیوز/ عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در خصوص گرایش نمایندگان مستقل گفت: این موضوع در آینده و در انتخابات هیئت رئیسه مشخص خواهد شد اما تجربه ای که در انتخابات گذشته وجود دارد این است که قالب نمایندگان مستقل به سمت فراکسیونی گرایش پیدا می کنند که اکثریت مجلس را در اختیار دارد.

آذر منصوری با اشاره به موضوع ریاست مجلس دهم و دو قطبی ای که میان محمدرضا عارف و علی لاریجانی شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: حداقل تصور ما این است که این دو قطبی، دو قطبی واقعی نیست چراکه هر دو متعلق به لیست امید هستند و از سوی دیگر قرار است مجلس آینده مجلسی باشد که در آن صدای وحدت، آشتی ملی و گفت وگو شنیده شود و به طور طبیعی باید یکی از دستاوردهای مجلس دهم همین باشد.

وی افزود: آنچه که باید در عمل اتفاق بیفتد این است که تکلیف مدیریت مجلس آینده مشخص شود از این رو، بهترین قالبی که می تواند شکل بگیرد با توجه به اینکه اصلاح طلبان اکثریت را در مجلس آینده دارند، می تواند مقدمات تشکیل فراکسیونی فراگیر باشد که نه تنها اصلاح طلبان و حامیان دولت و اصولگرایان معتدل را می تواند در بر بگیرد بلکه این چتر می تواند باز باشد تا هر نیروی دیگری که به این برنامه متعهد بود، وارد این فراکسیون شود و بحث اصلی، تحقق این برنامه باشد و مباحث دیگر در حاشیه قرار گیرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه با اشاره به موضوع انتخاب هیئت رئیسه مجلس دهم خاطرنشان کرد: در بحث انتخاب هیئت رئیسه و اعضای کمیسیون ها ، اتفاقی که باید بیفتد این است که این انتخاب باید با تعامل و توافق در این فراکسیون به سرانجام برسد.

منصوری ادامه داد: آنچه که محتمل تر است با توجه به اتفاقاتی که از انتخابات 92 تاکنون پشت سر گذاشته ایم این است که آقای عارف به عنوان نماد ائتلاف مطرح و در انتخابات 94 نیز کار ساز بود که لیست واحد تشکیل شود.

این عضو مجمع زنان اصلاح طلب افزود: این رویکرد می تواند در مجلس آینده با توجه به نگاهی که ما به تحقق آشتی ملی داریم و انتظاری که از مجلس آینده وجود دارد دنبال شود و عارف می تواند در این زمینه نیز موفق باشد اما باید دید مجموع فراکسیون هایی که در مجلس شکل می گیرند چه تصمیمی خواهند گرفت اما روشن است که هر فراکسیونی بتواند اکثریت نمایندگان را در خود جای دهد، نقش اصلی را در هیئت رئیسه مجلس خواهد داشت.

این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت همچنین در خصوص گرایش نمایندگان مستقل گفت: این موضوع در آینده و در انتخابات هیئت رئیسه مشخص خواهد شد اما تجربه ای که در انتخابات گذشته وجود دارد این است که قالب نمایندگان مستقل به سمت فراکسیونی گرایش پیدا می کنند که اکثریت مجلس را در اختیار دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X