دفاع مقدس محور وحدت ملی و تقویت بنیه مقاومت است

به گزارش خبرگزاری مهر، ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه ای با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی، یادآوری دفاع مقدس را عامل تولید قدرت ملی و نمایان شدن وحدت و یکپارچگی ملت ایران برابر دشمنان انقلاب و نظام به ویژه طاغوت اعظم آمریکای مکار و مستکبر دانست.

در بخشی از این بیانیه آمده است: با گذشت ۳۴ سال از حماسه بزرگ و تاریخ ساز آزادسازی خرمشهر، همچنان یادآوری «عملیات بیت المقدس» و حماسه مقاومت، ایثار و پیروزی رزمندگان اسلام در پاکسازی خرمشهر از لوث وجود اشغالگران بعثی باعث زنده شدن روح مقاومت و حماسه و تولید عزم اراده ملی برای مقابله با دشمنان انقلاب و بدخواهان ایران عزیز می شود.

این بیانیه می افزاید: دفاع مقدس همواره «محور وحدت ملی» و تقویت بنیه مقاومت و دشمن ستیزی در آحاد ملت ایران به ویژه نسل جوان قلمداد و درس ها و پیامدهای تاریخی آن موجب هوشمندی و بیداری ایرانیان غیور و شجاع نسبت به سناریوهای اردوگاه دشمنان اسلام علیه پیشرفت و بالندگی این کشور است.

در ادامه این بیانیه ره آوردهای دفاع مقدس و جاری بودن روح دشمن شناسی و دشمن ستیزی در جامعه را از مهمترین عوامل ناکامی جبهه دشمنان انقلاب و ایران اسلامی تلقی و تصریح شده است: همانگونه که نهراسیدن از ظرفیتها و سامانه ها و تجهیزات مدرن و متراکم دشمن بعثی و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای ان مانع مقاومت و پیروزی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس ۸ ساله نشد امروز هم همین عنصر نهراسیدن از تهدیدهای دشمن به ویژه «شیطان اکبر» آمریکای جنایتکار و حیله گر به عامل بازدارندگی و اقتدار نظام اسلامی تبدیل شده است.

این بیانیه دفاع مقدس و حماسه آزادسازی خرمشهر را درس بزرگ و عبرت تاریخی برای نسل های متمادی این سرزمین قلمداد و افزوده است: بی تردید حفظ ترویج فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس به عنوان سپر امنیت آفرین برای کشور و نسل جوان در گذرگاه های سخت و پرفتنه زمانه اکسیر معجزه گری است که خواهد توانست ضمن حفظ آمادگی همه جانبه ملی مانع هرگونه غفلت راهبردی برابر راهبردها و نقشه های نظام سلطه و استکبار جهانی و پیاده نظم داخلی آن شود.

این بیانیه در پایان با پاسداشت یاد و خاطره شهیدان همیشه جاوید دفاع مقدس به ویژه عملیات بیت المقدس و تجدید عهد با آرمانهای بلند امام خمینی (ره) و حماسه آفرینان آزادسازی خرمشهر تاکید کرده است: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و آحاد ملت ایران، دفاع مقدس را واقعیت جاری و فراروی جامعه دانسته و تحت منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) ضمن حفظ آمادگی ها و تلاش فزاینده برای ارتقای ظرفیت دفاعی بازدارنده همچنان پرچم اسلام ناب محمدی (ص) را برافراشته نگه داشته و ایمان، پایداری و ایستادگی خود برابر دشمنان را الگوی جوامع و ملل عدالت خواه برای غلبه بر سلطه گران و ستمگران در عصر جاهلیت مدرن قرار داده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دفاع مقدس محور وحدت ملی و تقویت بنیه مقاومت است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X