ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دفاع مقدس محور وحدت ملی و تقویت بنیه مقاومت است

به گزارش خبرگزاری مهر، ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه ای با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی، یادآوری دفاع مقدس را عامل تولید قدرت ملی و نمایان شدن وحدت و یکپارچگی ملت ایران برابر دشمنان انقلاب و نظام به ویژه طاغوت اعظم آمریکای مکار و مستکبر دانست.

در بخشی از این بیانیه آمده است: با گذشت ۳۴ سال از حماسه بزرگ و تاریخ ساز آزادسازی خرمشهر، همچنان یادآوری «عملیات بیت المقدس» و حماسه مقاومت، ایثار و پیروزی رزمندگان اسلام در پاکسازی خرمشهر از لوث وجود اشغالگران بعثی باعث زنده شدن روح مقاومت و حماسه و تولید عزم اراده ملی برای مقابله با دشمنان انقلاب و بدخواهان ایران عزیز می شود.

این بیانیه می افزاید: دفاع مقدس همواره «محور وحدت ملی» و تقویت بنیه مقاومت و دشمن ستیزی در آحاد ملت ایران به ویژه نسل جوان قلمداد و درس ها و پیامدهای تاریخی آن موجب هوشمندی و بیداری ایرانیان غیور و شجاع نسبت به سناریوهای اردوگاه دشمنان اسلام علیه پیشرفت و بالندگی این کشور است.

در ادامه این بیانیه ره آوردهای دفاع مقدس و جاری بودن روح دشمن شناسی و دشمن ستیزی در جامعه را از مهمترین عوامل ناکامی جبهه دشمنان انقلاب و ایران اسلامی تلقی و تصریح شده است: همانگونه که نهراسیدن از ظرفیتها و سامانه ها و تجهیزات مدرن و متراکم دشمن بعثی و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای ان مانع مقاومت و پیروزی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس ۸ ساله نشد امروز هم همین عنصر نهراسیدن از تهدیدهای دشمن به ویژه «شیطان اکبر» آمریکای جنایتکار و حیله گر به عامل بازدارندگی و اقتدار نظام اسلامی تبدیل شده است.

این بیانیه دفاع مقدس و حماسه آزادسازی خرمشهر را درس بزرگ و عبرت تاریخی برای نسل های متمادی این سرزمین قلمداد و افزوده است: بی تردید حفظ ترویج فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس به عنوان سپر امنیت آفرین برای کشور و نسل جوان در گذرگاه های سخت و پرفتنه زمانه اکسیر معجزه گری است که خواهد توانست ضمن حفظ آمادگی همه جانبه ملی مانع هرگونه غفلت راهبردی برابر راهبردها و نقشه های نظام سلطه و استکبار جهانی و پیاده نظم داخلی آن شود.

این بیانیه در پایان با پاسداشت یاد و خاطره شهیدان همیشه جاوید دفاع مقدس به ویژه عملیات بیت المقدس و تجدید عهد با آرمانهای بلند امام خمینی (ره) و حماسه آفرینان آزادسازی خرمشهر تاکید کرده است: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و آحاد ملت ایران، دفاع مقدس را واقعیت جاری و فراروی جامعه دانسته و تحت منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) ضمن حفظ آمادگی ها و تلاش فزاینده برای ارتقای ظرفیت دفاعی بازدارنده همچنان پرچم اسلام ناب محمدی (ص) را برافراشته نگه داشته و ایمان، پایداری و ایستادگی خود برابر دشمنان را الگوی جوامع و ملل عدالت خواه برای غلبه بر سلطه گران و ستمگران در عصر جاهلیت مدرن قرار داده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده