ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خدمات امنیتی روسیه: جلوگیری از نفوذ داعش در آسیای مرکزی اولویت اول مسکو است

خدمات امنیتی روسیه: جلوگیری از نفوذ داعش در آسیای مرکزی اولویت اول مسکو است

فارس/ ریئس خدمات امنیتی فدرال روسیه، اجرای اقدامات موثر بمنظور جلوگیری از نفوذ داعش در کشورهای آسیای مرکزی را اولویت اول مسکو در کشورهای پساشوروی دانست.

«الکساندر بارتنیک اف» ریئس خدمات امنیتی فدرال روسیه ظهر امروز در سخنانی در جلسه شورای روسای سرویس‌های امنیتی و ویژه کشورهای مستقل مشترک المنافع در شهر مینسک به ضرورت اجرایی اقدامات موثر به منظور جلوگیری از نفوذ داعش در کشورهای آسیای مرکزی تاکید کرد.

وی افزود: بدیهی است که وضعیت دشوار کنونی در مرزهای خارجی اتحاد کشورهای مستقل مشترک المنافع روسیه را بیش از هر زمانی نسبت به پیشگیری در کشورهای جامعه مشترک المنافع ترغیب کند.
رئیس خدمات امنیت فدرال روسیه تصریح کرد: امروزه بنابر همین سیاست نفوذ کشورها و جریانات ثالث به منطقه پساشوروی، درگیری‌های بین مذهبی و بین قومی، انقلاب‌های «رنگی» و جنگ‌های داخلی به امری عادی تبدیل شده است.
باتنیک اف در ادامه اظهار داشت: در این شرایط، بطور طبیعی بایستی در جستجوی گام‌های جدید و ایجاد یک سیستم حفاظتی قابل اعتماد در برابر نفوذ مخرب نیروهای خارجی به فضای کشورهای مستقل مشترک المنافع باشیم.

وی با بیان اینکه کلید مبارزه موفق آمیز علیه تروریسم و افراطگرایی پیشگیری آن است، گفت: ارگان‌های امنیتی و خدمات ویژه بایستی به طور مداوم دنبال بهبود مکانیزم‌های تبلیغاتی جهت بی اعتبار سازی ایدئولوژی ترویستی در رسانه‌ها از جمله اینترنت باشند.

برای حل این مسئله به عقیده این مقام امنیتی روس بایستی از اعتبار نمایندگان جامعه مدنی، مذهبی و سازمان‌های جوانان برای ادامه توسعه و تقویت درک ناسازگاری تروریسم با تعلیمات اسلام سنتی و همچنین در صورت انجام عمل تروریستی عدم اجتناب از مجازات، بیش تر استفاده شود.
روسیه طی یکسال اخیر، بارها نسبت به خطر نفوذ جریان افراط در حوزه کشورهای آسیای مرکزی هشدار داده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده