ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

4گوشه دنیا کشف تصادفی نوع جدید دایناسور

4گوشه دنیا/ کشف تصادفی نوع جدید دایناسور

آخرین خبر/ گردن جودیت با تیغ های زیادی پوشانده شده است .
بیل شیپ فیزیک دان آمریکایی استخوان های دایناسوری را کشف کرد که پس از 10 سال معلوم شد به نوع ناآشنای قبلی « تریسراتوپس» تعلق داشت.
شیپ در دوران بازنشستگی به دیرینه شناسی علاقمند شد و از متخصصان حرفه ای تقاضا کرد جستجوی استخوان های جانوران باستانی را به وی یاد بدهند. مدتی بعد در ایالت « مونتانا» استخوان های «تریسراتوپس» ماده را پیدا کرد که او را بعدا « جودیت» نامیدند.
پس از گذشت چند سال، دیرینه شناسان به مطالعه استخوان های « جودیت» پرداختند و به این نتیجه رسیدند که این استخوان ها به نوع جدیدی از دایناسورها تعلق دارد و آن را به افتخار کاشف آن و ترکیب لغوی لاتین « سپر تیغ دار» Spiclypeus shipporum نامیدند.
کشف دایناسور دوم در ایالت « یوتا» به تعیین ظاهر این جانور کمک خواهد کرد. به جای سه شاخ نرم «یقه» آن با تیغ های زیادی پوشانده شده است که به سمت های مختلف بیرون زده اند. بعلاوه دو شاخ دیگر روی چشمان دایناسور آویزان بودند.
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X