ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مایکروسافت تصمیم دارد ۵۰ درصد از انرژی مراکز داده خود را از انرژی های خورشیدی،بادی و آبی تامین کند

مایکروسافت تصمیم دارد ۵۰ درصد از انرژی مراکز داده خود را از انرژی های خورشیدی،بادی و آبی تامین کند

وین فون/ مایکروسافت به منظور حفاظت از محیط زیست، اهداف جدیدی را برای تأمین انرژی مراکز داده خود در سراسر جهان مشخص کرده است. این شرکت تصمیم دارد که ۵۰ درصد از انرژی مراکز داده خود را تا سال ۲۰۱۸ توسط انرژی حاصل از نیروی باد، خورشید و آب تامین کند.

برد اسمیت از مایکروسافت که اهداف جدید تامین انرژی مراکز داده را مشخص کرده است، ذکر می کند که:

در سراسر بخش فناوری ما باید بدانیم که در دهه آینده مراکز داده در میان پر مصرف ترین ابزار هایی قرار خواهند گرفت که در سیاره از انرژی الکتریکی بهره خواهند برد. ما نیاز داریم که بر روی یک روش پایدار برای ساخت و راه اندازی مراکز داده سبز تر که به خوبی به جهان خدمت می کنند، کار کنیم.
برای مایکروسافت، این به معنی حرکت از مراکز داده ای که امروزی به سمت مراکز داده دوست دار محیط زیست که تکیه بیشتر آن ها بر استفاده از انرژی حاصل از نیروی باد، خورشید و آب است. امروز تقریبا ۴۴ درصد از برق استفاده شده توسط مراکز داده ما از این منابع تامین می شود. هدف ما عبور از سهمی ۵۰ درصدی برای این منابع تا پایان سال ۲۰۱۸ و سهمی بیش از ۶۰ درصد برای اوایل دهه بعدی است و پس از آن، این روند بهبود ادامه خواهد یافت.
اسمیت افزود که مایکروسافت به دنبال سایر منابع انرژی از جمله گازهای زیستی و سلول های سوختی برای تامین نیروی مراکز داده خود است. مایکروسافت همچنین یک گزارش سالانه از مصرف انرژی خود ارائه فراهم خواد کرد که شامل ترکیب مختلفی از منابع انرژی است که این شرکت از آن‌ها استفاده می کند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده