ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جزئیات عملیات غافلگیرکننده ارتش سوریه موفقیت قابل توجه حزب الله در حلب

جزئیات عملیات غافلگیرکننده ارتش سوریه/ موفقیت قابل توجه حزب الله در حلب

تسنیم/ بر اساس گزارش‌های میدانی از سوریه، نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت با آزادسازی 13 شهرک و روستا در غوطه شرقی دمشق به مساحت 40 کیلومترمربع، دستاورد نظامی بزرگ و مهمی را در عرصه میدانی کسب کردند و تروریست‌های جبهه النصره، احرارالشام و فیلق الرحمن را از این مناطق بیرون برانند.

ارتش و رزمندگان مقاومت توانستند «بیاض شبعا، زبدین، حرستا القنطرة، بزینة، دیر العصافیر، أرض النحاسیة، حوش الحمصی، الرکابیة، ارض الشرطوط، ارض الکسار، العضدیة، نولة و بالا القدیمة را از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی کنند و آن را به آغوش وطن بازگردانند.

مهمترین نتایج میدانی پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه گسترش کمربند امنیتی و افزایش امنیت فرودگاه بین الملل دمشق و جاده منتهی به آن و نیز منطقه زینبیه-جایی که مرقد مطهر و نورانی عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب(س) در آن قرار دارد-در جنوب دمشق و دور کردن خط حملات خمپاره‌ای و موشکی تروریست‌های تکفیری است.

حومه شمالی حمص : یگان‌هایی از نیروهای ارتش و دفاع ملی با گروه‌های تروریستی در تپه ابوالسناسل و ام شرشوح در سمت شمالی روستای جبورین و محور الهلالیه درگیر شدند.

- نیروهای ارتش سوریه، بمبی را در مسیر عبور تروریست‌های جبهه النصره در نزدیکی بویضان در حومه شمالی درعا منفجر کردند که به کشته شدن سه نفر از آنها منجر شد.

-حمله توپخانه‌ای ارتش ترکیه به منطقه الملعب الریاضی در شهر قامشلی در حومه شمال شرقی السکه، چند غیرنظامی زخمی شدند.

- گروه‌های تروریستی چندین موشک به شهر البعث در حومه قنیطره شلیک کردند.

-السویداء: یک یگان از نیروهای دفاع ملی مستقر در تپه بصیر، خودروی حامل تروریست‌های تکفیری را هدف قرار داد که به انهدام کامل این خودرو و کشته شدن سرنشینان آن منجر شد.

تنگ‌ شدن حلقه محاصره تروریست‌ها در غوطه شرقی
نیروهای ارتش سوریه پس از اجرای چندین عملیات سریع و برق‌آسا در چند مرحله چندین روستا و شهرک را در بخش جنوبی غوطه شرقی دمشق از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی کرد به طوری که روز جمعه 10 روستا و شهرک و مزارع اطراف آن و امروز هم سه شهرک را به آغوش وطن بازگرداندند.

نیروهای ارتش سوریه از صبح پنجشنبه سی‌ام اردیبهشت از چندین محور به مواضع تروریست‌ها در جنوب غوطه دمشق حمله کردند و با پیشروی گسترده در این مناطق شماری زیادی از تروریست‌ها را به هلاکت رساندند و بقیه تروریست‌ها با توجه به پیشروی نیروهای ارتش به سمت شهرک‌های دیرالعصافیر و زبدین به مناطق دیگر گریختند.
نیروهای ارتش سوریه در این عملیات‌ها از عنصر غافلگیرکردن تروریست‌ها استفاده کرده و بر اصل دور زدن تکفیری‌ها تکیه کردند به طوری که استراتژی ارتش سوریه، جبهه النصره و گروه‌های تروریستی همپیمان از جمله احرارالشام مستقر در دیرالعصافیر را غافلگیر کرد. نیروهای ارتش سوریه با پیشروی از دو محور زبدین و حرستا القنطره، پس از درگیری‌های شدید با تروریست‌های تکفیری، آنها را در دیرالعصافیر محاصره کردند.

منزوی شدن ارتش عربستان در غوطه دمشق
گروه تروریستی جیش الاسلام که به ارتش عربستان در سوریه معروف شده بود، این روزها در بدترین شرایط خود در غوطه دمشق قرار دارد به طوری که تشکیلات گروه‌های تروریستی موسوم به تنسیقیات از مخالفت «شوراهای محلی در غوطه شرقی» با «بازگشت جیش الاسلام به شهرک‌های غوطه به دلیل تکرار عملیات تروریستی آنها علیه مردم و وادار کردن آنها به تسلیم در برابر تصمیمات ظالمانه‌شان» خبر دادند.

در بیانیه این تشکیلات آمده است :«جیش الاسلام پایگاه خود را پس از تجاوزات به شهرک‌های غوطه از محورهای مدیرا، بیت سوا، مسرابا و الاشعری از دست داده است».

الاخبار نوشت : فعالان مخالفان در پایگاه‌های ارتباط اجتماعی، افراد مسلح مستقر در غوطه را مسئول شکست دانسته‌اند به ویژه پس از آنچه غوطه شاهد درگیری‌های شدیدی میان جیش الاسلام از یک سو و فیلق الرحمن و جیش الفسطاط از سوی دیگر بود. حمزه بیرقدار سخنگوی موسوم به فرماندهی ستاد جیش الاسلام، جبهه‌ النصره را متهم کرد به مواضع این گروه در منطقه الاشعری حمله کرده‌ است، در مقابل فیلق الرحمن درخواست حامیان و مفتیان وهابی تکفیری را برای توقف درگیری میان تروریست‌ها اجابت کرد، چرا که یوسف القرضاوی رئیس به اصطلاح اتحادیه جهانی علمای مسلمان از مهمترین مفتیان و مبلغان وهابی حامی تروریست‌های تکفیری از گروه‌های تروریستی همچون جیش الاسلام و فیلق الرحمن درخواست کرد به درگیری داخلی پایان داده و همگی در یک گروه واحد ادغام شوند.

از سوی دیگر محور دواراللیرمون در شهر حلب شاهد درگیری‌ها میان ارتش و گروه‌های تروریستی بود. در اردوگاه حندرات در حومه شمالی حلب هم نیروهای ارتش سوریه با تروریست‌های فیلق الشام درگیر شدند. در حومه شمالی هم سیطره شبه نظامیان موسوم به الجیش الحر بر شهرک البل بیش از 24 بیشتر دوام نیافت، چرا که داعشی‌ها به این شهرک و اطراف آن حمله کردند و نه تنها این مناطق بلکه روستاهای الفیروزیه، یحمول، جارز و الشیخ ریح را هم به سیطره خود درآوردند.

به نظر می‌رسد با توجه به بدعهدی و پیمان شکنی گروه‌‌های تروریستی امضا کننده توافق آتش بس و حمله ناجوانمردانه آنها به خان طومان و شهادت جمعی از رزمندگان جبهه مقاومت و نیز با پافشاری رژیم‌های حامی تکفیری‌ها همچون آل سعود بر ادامه حمایت‌های تسلیحاتی، مالی و سیاسی از آنها، تنها گزینه پیش روی ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت ادامه نبرد تمام عیار با تروریست‌های تکفیری برای ریشه‌کنی آنها و بازگرداندن امنیت و ثبات به تمام خاک سوریه است.

موفقیت قابل توجه حزب الله در حلب
به گزارش تسنیم، پایگاه خبری تیار لبنان با استناد به اطلاعات امنیتی موثق تاکید کرد یکی از بزرگترین سرکردگان گروه موسوم به معارضه ریاض(معارضان مورد حمایت رژیم آل سعود) و چند افسر سازمان‌های اطلاعات فرانسه و آمریکا به دام رزمندگان حزب الله افتاده‌اند که این افراد طی یک عملیات امنیتی پیچیده تکاوران حزب الله دستگیر شده‌اند.این عملیات پیچیده در منطقه‌ای که مشخص نشده، ولی تحت سیطره جبهه تروریستی النصره بود، رخ داده است. سازمان‌های اطلاعاتی عربستان، آمریکا و فرانسه به تازگی اتاق عملیاتی را برای مدیریت تروریست‌های تکفیری در این مناطق ایجاد کرده‌اند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، عملیات پیچیده اخیر حزب الله به عملیاتی که رزمندگان این جنبش در مارس 2014 انجام دادند، تشبیه شده است، در آن عملیات، گروهی از رزمندگان تکاور به عمق منطقه قلمون که تحت سیطره تروریست‌های تکفیری بود، نفوذ کردند و توانستند پنج نفر از سرکردگان تروریست‌ها که کارشناس بمب‌گذاری خودرو بودند، به هلاکت برسانند. سازمان اطلاعات آمریکا از احتمال انتقال اسیران(نیروهای اطلاعاتی آمریکایی و فرانسوی) به لبنان خبر داده است.
بر اساس این گزارش، عملیات امنیتی حزب الله در مقر جبهه النصره در حلب در واکنش به حمله اخیر تکفیری‌ها به خان طومان صورت گرفته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده