ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

"دستاورد درخشان" برجام از نظر آقای مدیرکل

"دستاورد درخشان" برجام از نظر آقای مدیرکل

ایلنا/ مدیرکل سیاسی و امنیت بین‌الملل وزارت امور خارجه تاکید کرد: آنها که با عمق خطر و پیچیدگی پرونده پی‌ام‌دی آشنایی دارند می‌دانند که اگر تنها دستاورد مذاکرات برجام بسته شدن پرونده پی‌ام‌دی باشد، باز هم می‌توان نتایج برجام را ارزشمند دانست، چه برسد به اینکه مختومه شدن پرونده پی‌ام‌دی تنها یکی از دستاوردهای درخشان مذاکرات هسته‌ای بوده است.

حمید بعیدی‌نژاد در کانال تلگرامی خویش نوشت: یادآوری برخی وقایع گذشته از باب تذکر سودمند است. مقام معظم رهبری سال گذشته در چنین ایامی در سال گذشته در روز 30 اردیبهشت 1394 در دانشگاه امام حسین(ع) در پاسخ به انتظارات زیادی‌خواهانه آمریکایی‌ها برای حل و فصل مسائل مربوط به پی‌ام‌دی با قاطعیت فرمودند که جمهوری اسلامی بهیچ وجه اجازه مصاحبه و بازجویی از دانشمندان هسته‌ای خود را نخواهد داد.

وی ادامه داد: برخی از شخصیت‌ها و جریانات سیاسی که در جریان جزئیات مذاکرات نبودند این بیان مهم را به دو گونه تعبیر کردند؛ یا آن را هشداری علیه تیم مذاکره‌کننده دانستند یا آن را به مثابه ایجاد یک مشکل اساسی در مذاکرات و شکل‌گیری یک بن بست در حل مباحث کلیدی مذاکرات قلمداد کردند. اما هر دو جریان اشتباه می‌کردند.

رئیس تیم کارشناسی هیات مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران با با بیان اینکه این بیان قاطع رهبر انقلاب که در راستای مواضع تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای بود نقش مهمی در تبیین مواضع اصولی کشورمان برای طرف‌های 5+1 داشت، یادآور شد: در نهایت نیز با ادامه مذاکرات، حل و فصل بحث پی‌ام‌دی بدون آنکه هیچیک از دانشمندان هسته‌ای کشور مورد مصاحبه قرار بگیرند نهایی گردید و این پرونده بسیار پیچیده مختومه گردید.

بعیدی‌نژاد ادامه داد: برخی از همان شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی که با صراحت کامل حل و فصل نهایی موضوع پی‌ام‌دی را غیر ممکن می‌دانستند، امروز اصرار دارند که برجام هیچ دستاوردی برای کشور نداشته است. آنها که با عمق خطر و پیچیدگی پرونده پی‌ام‌دی آشنایی دارند می‌دانند که اگر تنها دستاورد مذاکرات برجام بسته شدن پرونده پی‌ام‌دی باشد، باز هم می‌توان نتایج برجام را ارزشمند دانست، چه برسد به اینکه مختومه شدن پرونده پی‌ام‌دی تنها یکی از دستاوردهای درخشان مذاکرات هسته‌ای بوده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده