ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ناگفته های شهید بدرالدین از زبان سیدحسن نصرالله

ناگفته های شهید بدرالدین از زبان سیدحسن نصرالله

تسنیم/ دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هنگامی که حزب الله تصمیم گرفت که وارد سوریه شود، مصطفی مسئولیت و رهبری یگانهای حزب الله را در آنجا بر عهده گرفت و به لطف تلاشهای او مقاومت به افتخار تحقق دستاوردها و جلوگیری از سقوط سوریه نائل شد.

به گزارش المنار، مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهید مصطفی بدرالدین (ذوالفقار) از فرماندهان بلندپایه حزب الله در مجتمع سیدالشهداء واقع در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار شد.
سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت: در ابتدا به همه شما خوش آمد می گویم که در مراسم بزرگداشت شهید مصطفی بدرالدین تشریف آوردید و تشکر می کنم. از صمیم قلب به مادر شهید بدرالدین و همسر وی و پسر عزیز و دختران عزیزش و برادران و خواهران گرامی و همه اعضای خانواده و دوستانش و همرزمانش تسلیت و تبریک می گویم.

وی افزود: ما امروز در این عزا با هم شریک هستیم. زیرا این شهید هم فرزند خانواده کوچک و هم فرزند خانواده بزرگش بود. به همه خانواده های شهدا که صبر کردند و همچنین کسانی که به شهادت فرزندانشان در همه میادین و بویژه شهدایی که در سوریه به شهادت رسیدند و این شهید فرمانده آنها بود، درود می فرستم.

دبیر کل حزب الله گفت: در این سخنرانی، سخنانم را به سه بخش تقسیم می کنم. در بخش اول درباره شهید بدرالدین، در بخش دوم درباره شهادت و جزئیات آن و در بخش سوم درباره بعد از شهادت وی و اینکه ما به کجا می رویم و موضع ما چیست سخن می گویم.

وی با اشاره به شجاعت این فرمانده برجسته مقاومت ادامه داد: مصطفی بدرالدین از اولین نیروهای مقاومت بود که در مبارزه با دشمن صهیونیستی، پیش قراول مبارزان بود. وی از سال 1995 میلادی تا اواسط سال 1999 میلادی مسئولیت نظامی مرکزی در حزب الله را بر عهده داشت و موفق شد هسته های مقاومت و کار مقاومت را توسعه دهد.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: توسعه رسانه جنگی و جنگ روانی و همچنین کمین انصاریه از مهمترین دستاوردهای دوره مسئولیت شهید بدرالدین بود. وی گفت: مهمترین چالشهایی که در دوره فرماندهی نظامی مرکزی بدرالدین رخ داد نبرد موسوم به خوشه های خشم و جنایت قانا بود.

نصرالله گفت: بعد از شهادت حاج عماد مغنیه بدرالدین مسئولیت دیگری را بر عهده گرفت و از مهمترین دستاوردهای این دوران می توان به کشف شبکه های جاسوسی اشاره کرد. مصطفی در متلاشی کردن شبکه تروریسم در لبنان مشارکت کرد و تلاشهایی را که دستگاههای امنیتی لبنان در متلاشی کردن این شبکه ها انجام داده بودند، تکمیل کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: هنگامی که حزب الله تصمیم گرفت که وارد سوریه شود، مصطفی مسئولیت و رهبری یگانهای حزب الله را در آنجا بر عهده گرفت و به لطف تلاشهای او مقاومت به افتخار تحقق دستاوردها و جلوگیری از سقوط سوریه نائل شد.

وی گفت: من در ابتدا پذیرفتم که مصطفی بدرالدین به مرزها برود و با فرماندهان ارتباط داشته باشد و سپس به لبنان باز گردد. من مانع رفتن او به سوریه می شدم. اما سید مصطفی می گفت که نمی توانم چنین میدانی را از لبنان اداره کنم. بنابراین بیشتر وقتش را در سوریه گذراند و مسئولیتهای سنگینی را در دشوارترین اوضاع بر عهده گرفت.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: دشمن صهیونیستی کینه توز در حق ما انصاف را رعایت کرد اما کشورهای عربی به آمریکا و اسرائیل و اسرائیلی ها بیشتر از خود اسرائیلی ها خدمت کردند.
وی گفت: ما 34 سال با دشمن صهیونیستی درگیر هستیم و هیچ وقت دروغ نگفتیم. این دشمن به صداقت و شجاعت ما اعتراف کرد اما کشورهای عرب مستعربه در صداقت ما شک کردند.
نصرالله ادامه داد: ما تحقیق و بررسی کردیم و هیچ نشانه ای دال بر دست داشتن رژیم صهیونیستی بر ترور شهید بدرالدین وجود ندارد. هر چند ما اسرائیل را تبرئه نمی کنیم اما ما حتی دشمنان را متهم نمی کنیم و جنگ روانی ما با تمام جهان تفاوت دارد.
دبیرکل حزب الله لبنان خطاب به صهیونیست ها گفت: ای صهیونیستها اگر به هر کدام از مجاهدان ما دست درازی کنید، واکنش ما آشکار و مستقیم خواهد بود. سخت و کوبنده و خارج از مزارع شبعا خواهد بود.

دبیرکل حزب الله در ادامه سخنانش افزود: بر اساس اطلاعات به دست آمده گروههای تروریستی مسلح موجود در منطقه، شهید بدرالدین را به شهادت رساندند و ما نمی توانیم به خانواده این شهید چیزی غیر از این را بگوییم.
نصرالله گفت: از لحظه به شهادت رسیدن رسیدن شهید مصطفی تا به امروز برخی اظهاراتی می شنویم که از خسارتهای حزب الله سخن می گویند. حزب الله، سالهای طولانی است که از هر جهت یک سازمان کاملی شده است.

دبیرکل حزب الله در ادامه تصریح کرد: هنگامی که فرماندهان بلندپایه ما به شهادت می رسند، خون آنها عزم و اراده ای جدید خلق می کند. هنگامی که شهید حاج عماد به شهادت رسید خیلی ها گفتند که بنیه حزب الله ضعیف خواهد شد اما قوی تر شد.
نصرالله گفت: تا هر زمان که مقاومت این مسئولیت را بر عهده گیرد و در این راه حرکت کند و فرماندهان آن، این مسئولیت را بپذیرند، شهدای بیشتری تقدیم خواهیم کرد. ما هنگامی که تصمیم گرفتیم به سوریه برویم، بر اساس دیدگاه و فهم و تشخیص آشکار خطرات و فرصتها به این کشور رفتیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده