ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ظریف: مظاهر خشونت و تندروی در فرهنگ ایرانی-اسلامی جایی ندارد

ظریف: مظاهر خشونت و تندروی در فرهنگ ایرانی-اسلامی جایی ندارد

مهر/ وزیر امور خارجه گفت: مظاهر خشونت، تندروی و افراط هیچ جایی در فرهنگ ایرانی و اسلامی نداشته و ندارد.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در اختتامیه پنجمین جشنواره فیلم «سبز» در سخنانی گفت: هر زمان که احساس کنم خانم ابتکار قصد دارد در مراسمی مشارکت دارد مطمئن می شوم ایران به بهترین نحو معرفی می شود.

وی افزود: استاد فرشچیان کسی است که سال ها است آثار او را به مسئولان خارجی هدیه و به این هوش ایرانی افتخار می کنم.

وزیر امور خارجه در بخش دیگر سخنانش بیان کرد: ما همیشه مخالف خشونت علیه انسان و طبیعت بوده ایم و امیدوارم بتوانیم با هنر و آثار خود این فرهنگ را که به دور از دروغ هایی است که در جهان علیه ما شکل گرفته است، معرفی کنیم و از هنر ایران آنچه که شایسته ایران است به جهان نشان دهیم. مظاهر خشونت، تندروی و افراط هیچ جایی در فرهنگ ایرانی و اسلامی نداشته و ندارد. فرهنگ ایرانی و اسلامی از آغاز بر برابری انسان ها و رعایت حقوق همه و حقوق طبیعت استوار بوده و ایرانیان از قبل از اینکه دیگر ملت ها به فکر طبیعت باشند از همان ابتدا نسبت به از بین بردن طبیعت حساس بوده و این کار را یک جنایت می دانسته است.

ظریف با اشاره به برخی مشکلات محیط زیستی در جهان گفت: هر سال زمین از سال قبل گرم تر می شود و ما هر روز به سمت نابودی زمین که خداوند آن را به عنوان یک موهبت الهی در اختیار ما قرار داده است می رویم. زمینی که ما جز تخریب آن هیچ نقشی در آن نداشتیم.

وی اضافه کرد: همه دنیا باید یک پارچه و یک جا برای حفظ محیط زیست تلاش کنیم. خطوط ملی و نقشه های جغرافیایی در نابودی زمین هیچ تاثیری ندارد همانطور که خطوط ملی و نقشه های جغرافیایی هیچ نقشی در خشونت علیه انسان ندارند. همان خشونتی که مردم فلسطین را به کشتن می دهد همان خشونت مردم پاریس را هم می کشد.

این عضو کابینه دولت یازدهم تاکید کرد: همه ما امروز در یک کشتی نشسته ایم. یا همه به یک ساحل نجات می رسیم و یا همه با هم در آلودگی محیط زیست و در خشونت علیه همنوع های خود غرق می شویم. آینده ما و نسل های ما در زمین به یکدیگر پیوسته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X