ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

علت کاهش اعضای فراکسیون امید

علت کاهش اعضای فراکسیون امید

مثلث/ محمدعلی وکیلی در گفتگو با کانال تلگرامی مثلث آنلاین درباره علت کاهش تعداد منتخبان حاضر در نشست دوم فراکسیون امید نسبت به نشست اول گفت: برخی هماهنگ کرده بودند تا به امور حوزه انتخابیه خود برسند٬ برخی نیز رسیدند اما چون دقایق پایانی جلسه بود دیگر نام‌شان جزء آمار جلسه نیامد.

وی افزود: در مجلس نیز همین طور است هیچ گاه نشست‌های علنی با تمام 290 نماینده برگزار نمی‌شود٬ نحوه تشکیل جلسات فراکسیون‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیست. منتخب مردم تهران٬ ری٬ اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حضور 105 نفر در نشست دوم به معنای ریزش یا کاهش اعضای فراکسیون نیست بلکه علاوه بر 166 منتخبی که براساس لیست امید به مجلس راه یافتند برخی اصولگرایان میانه رو و مستقل‌ها نیز اعلام تمایل کردند به فراکسیون امید بپیوندند و اساسنامه فراکسیون نیز طوری تنظیم شده که برای عضویت آنها محدودیت ایجاد نمی کند.

وی با بیان اینکه نعمتی و جلالی نیز جزء فراکسیون امید محسوب می شوند مگر آنکه خود اعلام انصراف کنند اظهار کرد: در آمار 166 نفری اعضای فراکسیون امید٬ نام خانم مینو خالقی و منتخب مردم بندر لنگه هم بود که با این تفاسیر عددیادشده دستخوش تغییر خواهد شد. وکیلی درباره آرای قطعی عارف برای کسب کرسی ریاست مجلس گفت: با توجه به فوت یکی از منتخبان٬ معلوم نبودن وضعیت خانم مینوخالقی و تأیید نشدن صحت انتخابات در حوزه انتخابیه بندر لنگه و بستک٬ کسی که 143 رأی بیاورد بر کرسی ریاست مجلس می‌نشیند بر همین اساس آرای قطعی آقای عارف با نصاب 143 رأی برای کسب کرسی ریاست مجلس فاصله زیادی ندارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده