برگزیدگان جشنواره فیلم سبز با حضور وزیر امور خارجه معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره فیلم سبز با حضور وزیر امور خارجه معرفی شدند

باشگاه خبرنگاران/ اختتامیه جشنواره فیلم سبز با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه برگزار شد.
اختتامیه جشنواره فیلم سبز با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه برگزار شد. معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست در این مراسم وزیر امور خارجه و استاد محمود فرشچیان نگارگر مطرح ایرانی را همراهی کرد.
وزیر امور خارجه: مخالف خشونت علیه انسان و طبیعت و موجودات زنده هستیم
محمد جواد ظریف گفت: در صحنه هر وقت احساس می کنم معصومه ابتکار حضور دارد فکر می کنم که ایران به بهترین نحو معرفی می شود و همچنین خوشحالم که امروز فرشچیان را می بینم زیرا کارهای ایشان مبلغ هوش هنر و انسان دوستی ایرانی است.
وی ادامه داد: ما مخالف خشونت علیه انسان و طبیعت و موجودات زنده هستیم و باید بتوانیم با هنرمان این فرهنگ غنی را به دور از دروغ ها و سیاهی هایی که در منطقه شکل گرفته معرفی کنیم.
وزیر امور خارجه با بیان اینکه هنر ایرانی معرف یک فرهنگ بالاتر و برابر است گفت: خشونت و تند روی هیچ جایی در فرهنگ ما ندارد و ایران و اسلام بر حقوق و رعایت حقوق همه تاکید دارد.
ظریف ادامه داد: امروز نیاز داریم اعلام کنیم هر روز زمین گرمتر می شود و به سمت نابودی می رود و باید این واقعیت را درک کنیم که تمام دنیا باید یک پارچه و یکجا برای حفظ محیط زیست تلاش کنیم و به یاد داشته باشیم که خطوط جغرافیایی در حفظ محیط زیست نقشی ندا د همانطور که امروز خشونت مرز ندارد.
وی ادامه داد: همان خشونتی که در سوریه است امروز در پاریس هم وجود دارد و همه در یک کشتی نشسته ایم و هیچ فردی را فرار از این واقعیت نیست وباید این را بپذیریم که آینده همه ما به هم پیوسته است.
فیلم های کوتاه داستانی برتر بخش بین الملل
غزال زرین و 3000 دلار برای بهترین فیلم کوتاه داستانی به فیلم "کوزمک" از کشور ایران، به تهیه‌کنندگی مشترک آقای جعفر شکوری، آقای علیرضا سلمان‌پور و آقای یونس طراحی رسید.
غزال زرین و 2000 دلار برای بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی نیز به فیلم "کوزمک" از کشور ایران، به کارگردانی مشترک آقای علیرضا سلمان‌پور و آقای یونس طراحی اهدا شد.
نیکولای نیمان از کشور آلمان، آنتونین حداد از کشور فرانسه، ترزا کامو گوئِرِرو از کشور مکزیک، احمد ضابطی جهرمی و علیرضا شجاع‌نوری از کشور ایران آثار بخش بین الملل پنجمین جشنواره فیلم سبز را داوری کردند.
برگزیدگان بخش مستند کوتاه مسابقه ملی
در این بخش هیات داوران با تقدیر از کارگردانی فیلم نوروز در نئور به کارگردانی عبدالله عزیزی ؛غزال زرین ودیپلم افتخار بهترین کارگردانی و مبلغ 50 میلیون ریال را به "محمد علی رخشانی" برای کارگردانی فیلم مستند کوتاه "موکان " اهدا کرد.
هیات داوران با تقدیر از فیلم زمستان ،عشق وسایر قوانین به تهیه کنندگی یاسر خیر ، غزال زرین ،دیپلم افتخار و مبلغ 60 میلیون ریال را به فیلم "اوسیا" به تهیه کنندگی "علیرضا دهقان " اهدا کرد.
*بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی
هیات داوران غزال زرین ،دیپلم افتخار و مبلغ 50 میلیون ریال را به آقایان بهرام و بهمن حاج ابول لو(ارک) برای فیلم کوتاه داستانی "نجس" اهدا کرد.
*بهترین فیلم کوتاه داستانی
هیات داوران غزال زرین ،دیپلم افتخار و مبلغ 60 میلیون ریال را اهدا می نماید به آقای "سینا برادران آهنگری" برای فیلم کوتاه داستانی "نجس "
*فیلمنامه
هیات داوران ضمن تقدیر از ایده دو فیلم کوتاه " تواتر" و" زباله" در بخش داستانی هیچ فیلمنامه بلند و کوتاه را شایسته دریافت جایزه بهترین فیلمنامه تشخیص نداده است .
جایزه ویژه هیات داوران جشنواره فیلم سبز به "OMEVA - Water" رسید
جایزه ویژه هیات داوران در بخش بین‌الملل جشنواره شامل دیپلم افتخار و 2000 دلار به فیلم "OMEVA - Water" تولید مشترک کشورهای آلمان و نامیبیا، به کارگردانی مشترک سارا ساندرینگ و اوشوشِنی هیوِلوآ رسید.
نیکولای نیمان از کشور آلمان، آنتونین حداد از کشور فرانسه، ترزا کامو گوئِرِرو از کشور مکزیک، احمد ضابطی جهرمی و علیرضا شجاع‌نوری از کشور ایران آثار بخش بین الملل پنجمین جشنواره فیلم سبز را داوری کردند.
فیلم برتر مستند در بخش بین الملل
جوایز فیلمهای مستند بلند و کوتاه بخش بین الملل جشنواره فیلم سبز بدین شرح معرفی شدند:
غزال زرین و 5000 دلار برای بهترین فیلم بلند مستند به فیلم "مادر کُشی" از کشور ایران، به تهیه‌کنندگی آقای محمد شکیبانیا اهدا شد.
همچنین غزال زرین و 4000 دلار برای بهترین کارگردانی فیلم بلند مستند به فیلم "زندگی در خور موسی" از کشور ایران، به کارگردانی آقای حجت طراحی رسید.
*کوتاه مستند
در بخش فیلم‌های کوتاه مستند بخش مسابقه بین‌الملل غزال زرین و 3000 دلار برای بهترین فیلم کوتاه مستند به فیلم "Orchard Keepers" از کشور مصر، به تهیه‌کنندگی مشترک خانم بِریونی دون و خانم ژولیِن اِشمید اهدا شد.
غزال زرین و 2000 دلار برای بهترین کارگردانی فیلم کوتاه مستند به فیلم "اوسیا" از کشور ایران، به کارگردانی علیرضا دهقان رسید.
دیپلم افتخار و 3000 دلار جایزه هیات داوران برای بهترین پژوهش نیز به فیلم "COWSPIRACY: The Sustainability Secret" از کشور آمریکا، با پژوهش مشترک آقای کیپ آندرسن و آقای کیگان کوهن اهدا شد.
نیکولای نیمان از کشور آلمان، آنتونین حداد از کشور فرانسه، ترزا کامو گوئِرِرو از کشور مکزیک، احمد ضابطی جهرمی و علیرضا شجاع‌نوری از کشور ایران آثار بخش بین الملل پنجمین جشنواره فیلم سبز را داوری کردند.
فیلم‌های پویانمایی برتر بخش بین الملل
غزال زرین و 3000 دلار برای بهترین فیلم پویانمایی به فیلم "ناگهان باد برمی‌خیزد" از کشور ایران، به تهیه‌کنندگی آقای ادریس سامانی اهدا شد.
همچنین در این بخش صدا و سیمای مرکز مهابادبه عنوان تهیه کننده دوم این اثر غزال زرین دریافت کرد.
غزال زرین و 2000 دلار برای بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی نیز به فیلم "Espero? (Hope?)" از کشور انگلستان، به کارگردانی سیمونه جیامپائولو رسید.
دیپلم افتخار و 3000 دلار به‌عنوان انتخاب ویژه هیئت داوران از نظر بهترین دستاورد (فیلم پویانمایی) به فیلم "کشاورز و روبات" از کشور ایران، به کارگردانی عبدالله علی مراد اهدا شد.
نیکولای نیمان از کشور آلمان، آنتونین حداد از کشور فرانسه، ترزا کامو گوئِرِرو از کشور مکزیک، احمد ضابطی جهرمی و علیرضا شجاع‌نوری از کشور ایران آثار بخش بین الملل پنجمین جشنواره فیلم سبز را داوری کردند.
بخش گرافیک
نفر اول: فاطمه طامهری برای اثر آب برای همه از یزد
نفر دوم: محمد افشار نام اثر دیدار تو، دل ما (آلودگی هوا) از اصفهان
نفر سوم: الناز لطیف نام اثر آب زندگی است از یزد
تقدیری های این بخش عبارتند از:
مریم خالقی یزدی / آیا میتواند به طبیعت بازگردد؟
محمد علی خلجی / بحران طبیعت، کشتار طبیعت با زباله (تهران)
ایمان یزدان پژوه /تشنگی (سمنان)
بخش عکس
نفر اول: علیرضا مسلم زاده عنوان اثر صبا از مازندران
نفر دوم: روزبه فکوری از استان خوزستان
نفر سوم: اصغر بشارتی نام اثر تلاش از استان هرمزگان
هنرمندان تقدیری در این بخش عبارتند از:
محمد علی میرزایی / کشتار در باغ
امیر شکرگزار ناوی / عطش
حمیدرضا بازرگانی / بزرگ مرد کوچک
آذین حقیقی / دریاچه ارومیه
حسن غفاری / بدون عنوان
بخش مفهومی
نفر اول:
وحید امین عنوان اثر بهار وسپا از تهران
آران ابراهیمی عنوان اثر بضاعت دست رفته از تهران
گلناز لواسانی عنوان اثر سهم من از آسمان از تهران
هنرمندان مورد تقدیر این بخش نیز عبارتند از:
ازم طباطبایی / خاطرات یک درخت (اصفهان)
افسانه مدیر امانی (تهران)
بخش کاریکاتور
نفر اول: احسان گنجی نام اثر سرراهی از کهکیلویه و بویراحمد
نفر دوم: طیبه خلیلی مهر نام اثر کمبود آب از کرمانشاه
نفر سوم: محمد علی خلجی نام اثر بحران آب از تهران
تقدیری های این بخش عبارتند از:
محمود آزاد نیا / ویرانی (خراسان رضوی)
محبوبه پاکدل / بدون عنوان (خراسان رضوی)
مجتبی حیدر پناه / محیط زیست (فارس)
بخش نقاشی
نفر اول: هدیه جوانی جم از تهران
نفر دوم: موهبت خدایی نام اثر آیا من انسانم؟ از تهران
نفر سوم: آزاده برف رو نام اثر انتظار از تهران
تقدیری های این بخش عبارتند از:
یاسمینا مقصودی / دستان مهربان
فرناز یاوریانفر / سرود بهار
زینب مهربانی / آفرینش
زهرا فربد / بدون عنوان
مهسا مشایخی / رویای کودکی
رخشا خوش طینت / رقص در باد صبا
مریم اعتمادی / جدال طراوت و خشکی تهران
بخش مجسمه
نفر اول: الهام فلاحی از تهران
نفر دوم: نازک پورسلطانی نام اثر بازگشت به طبیعت از تهران
رامین جمشیدی از تهران

این خبر در حال تکمیل است...



[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزیدگان جشنواره فیلم سبز با حضور وزیر امور خارجه معرفی شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات