ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رهبر حزب دموکراتیک: هدف از برداشتن مصونیت نمایندگان ترکیه افزایش قدرت رئیس جمهور است

رهبر حزب دموکراتیک: هدف از برداشتن مصونیت نمایندگان ترکیه افزایش قدرت رئیس جمهور است

تسنیم/ رهبر حزب دموکراتیک ترکیه تاکید کرد که برداشتن مصونیت قضایی نمایندگاه پارلمان ضربه‌ای به اراده ملت ترکیه است و هدف از آن افزایش قدرت ریاست جمهوری است.

به گزارش شبکه خبری المیادین، صلاح الدین دمیرتاش رهبرحزب دموکراتیک ترکیه تاکید کرد که برداشتن مصونیت قضایی نمایندگاه پارلمان ضربه‌ای به اراده ملت ترکیه است.
وی افزود، این اقدام در یک نظام دمکراتیک قابل قبول نیست و هدف از این اقدام افزایش قدرت رئیس جمهور است.
بر اساس این گزارش، دمیرتاش گفت که به دادگاه قانون اساسی علیه برداشته شدن مصونیت قضایی نمایندگان پارلمان اعتراض خواهد کرد.

طرح لغو مصونیت نمایندگان ترکیه‌ای امروز جمعه در پالرمان ترکیه به تصویب رسید. 376 نماینده از 550 عضو پارلمان، متمم موقت قانون اساسی ترکیه را تصویب کردند که مصونیت پارلمانی را لغو می کند.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، که موافق این اقدام بود، رای گیری امروز نمایندگان پارلمان را "تاریخی" توصیف کرد.

این طرح پیشتر منجر به صحنه‌های بی‌سابقه‌ای در کمیته قانون اساسی پارلمان شد. نمایندگان مخالف و موافق این طرح با مشت و پرتاب اشیا به جان هم افتادند. پس از درگیری‌ها نمایندگان حزب دموکراتیک خلق‌ها از این کمیته بیرون رفتند.
حزب دموکراتیک خلق‌ها می‌گوید این قانون برای بیرون راندن نمایندگان‌شان از پارلمان طراحی شده است. صلاح الدین دمیرتاش و فیگن یوکسک‌داغ، رؤسای مشترک این حزب در نامه‌ای به نمایندگان اروپایی گفتند: «این طرح سعی دارد حزب دموکراتیک خلق‌ها را در پارلمان نابود کند.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده