ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آموزش ساخت زیر قابلمه ای بسیارساده با چوب (عکس)

ساخت زیر قابلمه ای با چوب

 امروز در سایت ایده ی ساخت یک زیر قابلمه ای چوبی خوشگل را برایتان آورده ام تا با همین چوب های خشک یک کاردستی زیبا و طبیعی برای آشپزخانه بسازید .

کافیست شما از بچه ها بخواهید که چوب هایی با ضخامت یکسان را برایتان جمع آوری کنند . چیزی نمی گذرد که در میان جست و خیز بچه ها در پارک با دست هایی پر از آن چه که برای ساخت این کاردستی نیاز دارید روبه رو می شوید . این کاردستی با مواد طبیعی بسیار ساده است و بچه ها در ساخت آن به صورت مستقیم دخالت دارند .پس از جمع آوری چوب ها شما باید کاغذ ، کارتن ، چسب حرارتی ، رنگ گواش و یک اره مویی تهیه کنید .

نوبت به طرح ریزی الگوی زیر قابلمه ای می رسد . الگو را به هر شکلی که دوست دارید روی کاغذ کشیده و سپس برش بزنید .

ساخت زیر قابلمه ای

سپس الگو را روی کارتن پیاده کنید . استفاده از کارتن صرفا بخاطر ضخامت و استحکام آن است .

ساخت زیر قابلمه ای

کارتن را با رنگ گواش به رنگ مورد علاقه خود رنگ آمیزی کنید .

ساخت زیر قابلمه ای

حالا چوب ها به اندازه ی مورد نیاز برای پوشش دادن به قالب زیرین روی الگو بچینید . ممکن است بلند و کوتاهی چوب ها در این مرحله زیبایی آن چنانی به کارتان ندهد اما در مرحله ی بعد می توانید این عیب آن را پوشش دهید .

ساخت زیر قابلمه ای

پس در این مرحله بدون چسباندن چوب ها به الگو ترتیب آن ها را روی الگو پیش بینی می کنید .

ساخت زیر قابلمه ای

در مرحله ی بعد با اره مویی اندازه ی حقیقی چوب های خشک را پس از تعیین کردن ، برش بزنید و ان ها را با چسب حرارتی به الگو بچسبانید . این کار را به ترتیب اندازه ی چوب ها انجام دهید .

ساخت زیر قابلمه ای

به همین سادگی یک زیرقابلمه ای چوبی نسوز با چوب خشک و از مواد طبیعی بسازید .

این کاردستی هم خیلی ساده است و هم بچه ها از ساخت آن لذت می برند . امیدوارم که بپسندید .

منبع :بردوک

[ منبع این خبر سایت ایران-زندگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایران-زندگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده