ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پدرم از کار افتاده است و پشتوانه ای ندارم

 پدرم از کار افتاده است و پشتوانه ای ندارم

خراسان/ جوان 28 ساله ای هستم با مدرک تحصیلی سیکل، شغل آزاد و خانواده ضعیف. مدتی است ازدواج کرده‌ام. توان تامین هزینه خرید وسایل زندگی و مخارج عروسی را ندارم، دوست دارم بروم سر خانه و زندگی خودم. نمی دانم چه کار کنم. پدرم از کار افتاده است و هیچ گونه پشتوانه ای ندارم. به خدا خسته شدم. نمی دانم چه کارکنم؟ طرف مقابلم وضع شان معمولی و بهتر از ماست.
مخاطب گرامی، در پاسخ به پرسش های مشابه مطرح شده بود که بلوغ مالی از جمله شرایطی است که باید پیش از ازدواج به آن توجه ویژه داشت. در سوال مطرح کرده اید که توان تامین هزینه خرید وسایل زندگی و مخارج عروسی را ندارید.
امروزه بیشتر خانواده ها سعی می کنند با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه در برگزاری مراسم ازدواج، سادگی و صرفه جویی را مدنظر داشته باشند؛ زیرا تامین مایحتاج زندگی مخصوصا برای جوانان در اولویت است؛ بنابراین شما نیز می توانید با گفت و گو و مشورت با همسر و خانواده آن ها، شرایط را بیان و بررسی و تصمیمی اتخاذ کنید که متناسب با شرایط کنونی شما باشد.
به دنبال افزایش درآمد باشید
پیشنهاد می شود برای یافتن شرایط شغلی مناسب مهارت های خود را افزایش دهید. در این زمینه می توانید از دوره هایی که سازمان فنی و حرفه ای برای عموم و با هدف مهارت افزایی برگزار می کند، استفاده کنید. اشاره ای به شغل تان نکرده اید؛ اما حتما راهکارهایی برای افزایش درآمدتان وجود دارد؛ بنابراین آن ها را بیابید تا مشکلات تان زودتر حل شود.
از دیگران کمک بگیرید
برای این که بتوانید پشتوانه مالی را برای شروع زندگی داشته باشید، می توانید از مزایایی که دولت برای جوانان ایجاد کرده مانند وام ازدواج استفاده کنید. همچنین شاید در خانواده شما یا همسرتان بزرگ خاندانی باشد که بتوان از او کمک گرفت در غیر این صورت شورا و مساجد محله با دریافت مدارک اغلب شرایطی را برای دریافت وام ازدواج، راه اندازی کسب و کار جدید و ... تدارک می بینند. در نهایت با توکل به خدا و ایمان به او، قدم در راه زندگی بگذارید چرا که او روزی رسان همه ماست.
صفحه مشاوره: دوست گرامی! ما هم متأسفیم که جوانانی در سن شما با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند و در اتفاق شیرینی مانند ازدواج، به جای احساس شادمانی درگیر غم و غصه های برگزاری مراسم هستند؛ اما یک نکته را نباید از نظر دور داشت که در هر مقوله ای به طور عام و در امر ازدواج و زندگی مشترک (که پای یک نفر دیگر در زندگی مان در میان است) به طور خاص باید تلاش کرد، همان گونه که هستیم با همان توانایی های واقعی و با امکانات در دسترس مان زندگی کنیم. قطعا در زندگی هر کدام از ما اولویت هایی وجود دارد که مجبوریم از بسیاری علایق و دلبستگی ها و اولویت های بعدیمان (هر چقدر هم مهم باشند)، بگذریم تا بتوانیم به این امر مهم برسیم؛ بنابراین بسیار مهم است که شما به جای زانوی غم بغل گرفتن، همانند یک انسان مدبر و صاحب اراده، واقع بین و عاقل با عزمی راسخ و لحنی استوار با همسرتان گفت و گو کنید و واقعیت شرایط موجود را برای وی و خانواده اش تبیین کنید و پیامدهای ازدواج با هزینه های زیاد و نیز امکان برپایی مراسم ساده در عین حال شکوهمند و دلنشین را یادآوری کنید؛ اما توجه داشته باشید که شکل ساده ازدواج حتما و حتما انتخاب شما و همسرتان باشد، گاهی هم کارهایی را برای دل همسرتان انجام دهید تا خاطره خوش برایش باقی بماند و لذت ازدواج و مراسم عروسی را بچشد. لحن محکم شما بدون احساس درماندگی و ناتوانی این حس خوب را به همسرتان و خانواده اش منتقل می کند که شما خودتان آدم با اراده و قوی هستید؛ اما شرایط مالی تان دست شما را بسته است، فاجعه و غم آنجاست که مرد زندگی در نظر یک زن علاوه بر نداشتن امکانات مطلوب، از اراده قوی بی بهره باشد و انسان ضعیفی به نظر برسد؛ به طور خلاصه این که اگر نمی توانید خواسته ها و شرایط مادی مطلوب همسرتان را فراهم کنید، به نیازهای روانی او در حد اعلا پاسخ دهید، محکم باشید تا او با خیال راحت به شما تکیه کند. این احساس یکی از احساسات بی نظیری است که بانوان دوست دارند نسبت به مرد زندگی خود آن را تجربه کنند؛ پس شما این تجربه را برایش فراهم کنید.
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده