ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قیمت های سرسام آور در ونزوئلا : همبرگر 170 دلار آمریکا، یک اتاق هتل در شب 7 هزار دلار آمریکا

گرانی و تورم افسار گسیخته زندگی مردم ونزوئلا را در شرایطی بسیار دشوار قرار داده است و این در حالی است که اعتراضات مخالفان حکومت نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا علیه او در شهرهای مختلف ونزوئلا به ویژه در کاراکاس همچنان ادامه دارد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه قیمت یک همبرگر معمولی در شهر کاراکاس پایتخت ونزوئلا به 170 دلار آمریکا (با قیمت رسمی معادل 1700 بولیوار و با قیمت بازار آزاد 17 هزار بولیوار) رسیده است.

 واحد پولی ونزوئلا بولیوار است و هر دلار آمریکا در بازار رسمی 10 بولیوار قیمت گذاری شده است اما در بازار آزاد ونزوئلا قیمت هر دلار آمریکا حتی بیشتر از هزار بولیوار ونزوئلا معامله می شود.

همچنین قیمت اقامت در یک اتاق در هتل به ازای هر شب به قیمت باور نکردنی 6900 دلار آمریکا رسیده است.

این قیمت ها بسیار گران تر از بسیاری از شهرهای بسیار گران جهان همچون توکیو یا زوریخ است.

مایکل لیل مدیر 34 ساله یک عینک فروشی در شهر کاراکاس درباره گرانی و تورم افسار گسیخته در ونزوئلا به خبرگزاری فرانسه گفت : همه مردم به زیر کشیده شده اند. ما با این قیمت ها حتی نمی توانیم نفس بکشیم."

ونزوئلا یک کشور نفتی است که درآمد و بودجه عمومی آن به در آمدهای نفتی وابسته است. این کشور تمامی کالاهای مصرفی خود را از خارج وارد می کند.

در دو سال گذشته و همزمان با کاهش شدید قیمت نفت دربازار های جهانی وضعیت اقتصادی در این کشور رو به وخامت گذاشته و بسیاری از فروشگاه ها خالی از جنس شده اند.

مارتا گونزالس صاحب یک فروشگاه لوازم آرایشی در کاراکاس به خبرگزاری فرنسه گفت : هیچ جنسی نمی فروشیم. مردم فقط به دنبال مواد غذایی هستند."

او یک برگه به مغازه خود چسبانده است که روی آن نوشته : "کارت اعتباری قبول نداریم . فقط پول نقد."

یک نانوایی در شهر کارکاس که روی برگه نوشته : نان نداریم.

قیمت های سرسام آور در ونزوئلا : همبرگر 170 دلار، یک اتاق هتل در شب 7 هزار دلار

به گزارش خبرگزاری فرانسه تمامی فروشگاه ها و مراکز خرید لوکس و برند در شهر کاراکاس خالی از خریدار است و تنها فروشندگان و کارکنان آنها در این مجتمع ها و فروشگاه ها هستند در حالی که صف خرید مقابل مراکز توزیع مواد غذایی و داروخانه ها گاه به چند صد متر می رسد.

دولت ونزوئلا برای دریافت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم کوپن توزیع کرده است، اما عرضه مایحتاج غذایی و بهداشتی با کوین نیز به سامان نیست و به همه مردمی که در صف ایستاده اند، نمی رسد.

قیمت محصولات اساسی خوراکی در بازار سیاه، گاه تا صد برابر قیمت عرضه کوپنی آن است.

جیمز که نان آور یک خانواده 7 نفره است درآمد ماهانه ای معادل 35 هزار بولیوار (35 دلار در بازار آزاد) دارد. تنها برای ناچیز بودن درآمد این مرد صاحب خانوار ونزوئلایی کافی است قیمت بلیت تک نفره سینما در کاراکاس اشاره شود که به رقم 8800 بولیوار رسیده است. اگر این مرد با درآمد ماهانه اش بخواهد به سینما برود باید کل درآمد یک ماه خود را تبدیل به 4 بلیت سینما کند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده