ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دیناروند: صادرات ۱۵۰ میلیون دلار دارو زیبنده کشور نیست

به گزارش مشرق، رسول دیناروند در مراسم رونمایی از خط تولید داروهای جدید گفت: امروز روز مهمی برای داروسازی است، چرا که در سال اقتصاد مقاومتی قصد داشتیم اقدامات وزارت بهداشت را معرفی کنیم، اما به دلیل عدم هماهنگی، از معرفی این دستاوردها در هفته سلامت، امروز انتخاب شد.
 
وی ادامه داد: جوشش اقتصاد مقاومتی از شرکت‌های دانش‌بنیان است و مشابه مرکز دارویی موجود در دانشگاه تهران زیاد نداریم که باید با حمایت دولت، شاهد سرمایه‌گذاری روی افرادی باشیم که نوابغ ما هستند.
 
دیناروند گفت:‌ اگر فرصت خلاقیت فراهم نکنیم، این افراد از کشور مهاجرت می‌کنند، چرا که اکنون بزرگترین صادرات ما صادرات مغز شده است.
 
رئیس سازمان غذا و دارو افزود: مراکز رشد می‌توانند دولت را کمک کنند که در زمینه پزشکی ما این اطمینان را می‌دهیم که حمایت کنیم. سیاست‌های وزارت بهداشت نیز در بحث قیمت‌گذاری دارو، محدود کردن واردات در باز نکردن درهای رقابت بین کالاهای ایرانی و خارجی و خرید مردم اقدامات خوبی دنبال شده است.
 
وی افزود: زمانی که تصمیم دقیقی می‌گیریم، نتیجه‌اش را در فاصله کمی می‌بینیم که این موضوع در بحث وابستگی ارزی، کاهش جدی را در توسعه بازار تجهیزات پزشکی و دارو، کاهش هزینه‌های القایی، کنترل هزینه‌های مردم و حفاظت مالی از آنها موفق بوده‌ایم.
 
وی افزود: وزارت بهداشت برای شرکت‌های دانش‌بنیان امتیازهای خاصی قائل شده، همچنین این شرکت‌ها اگر بتوانند صادرات خود را به ازای هر یک میلیون دلار برسانند، می‌توانند خارج از صف تولیدکنندگان دیگر دارو تولید کنند و ظرف سه ماه پروانه بگیرند.
 
وی افزود: مشکلی که وجود دارد این بوده، همواره تولید به جای واردات باشد، در حالی که می‌توانیم صادرات داشته باشیم وا ین به نفع کشور است. ما منابع را صادر نمی‌کنیم بلکه دانش حاصل را می‌توانیم صادر کنیم.
 
وی گفت: شهادت می‌دهم که می‌توانیم راه صادرات را باز کنیم، اکنون 150 میلیون دلار در سال صادرات دارویی ماست که زیبنده نیست و واردات ما یک میلیارد دلار است که باید طبق هدفگذاری در سال 1404 به تراز مثبت برسیم. ریل‌گذاری درست شده و ما می‌توانیم برسیم.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X