ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۶۵ درصد مدارس سمنان فرسوده است ساخت ۱۵۰ باب مدرسه توسط خیران

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل دربانی صبح شنبه درنشست خبری خود در اداره کل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان سمنان افزود: هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان با همکاری اداره آموزش وپرورش، اداره نوسازی توسعه وتجهیز مدارس و مجمع خیرین مدرسه ساز ششم خردادماه در هتل گوت که مال برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: تجلیل از خیرین مدرسه ساز استان سمنان، اعلام آخرین تعهدات خیرین و اشاعه فرهنگ خیرخواهانه مدرسه‌سازی از مهمترین اهداف و محورهای این جشنواره است.

تعهد ۹۰۰ میلیارد ریالی خیرین استان سمنان برای ساخت مدرسه

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان سمنان از ساخت و تحویل ۱۵۰ مدرسه توسط خیرین استان از سال ۷۸ تاکنون خبر داد و افزود: این مدارس دارای یک‌هزار و ۶۷ کلاس درس هستند که با مشارکت سازمان نوسازی مدارس ساخته شدند.

دربانی ادامه داد: همچنین خیرین مدرسه ساز استان سمنان، در این بازه زمانی علاوه بر ۱۵۰ باب مدرسه، ۱۰۸ قطعه زمین، ۱۵ باب منزل و ۶۷ فضای آموزشی مرتبط با آموزش و پرورش نظیر کتابخانه، نمازخانه، آزمایشگاه، سالن چندمنظوره، کارگاه و... را نیز اهدا کردند.

وی با بیان اینکه میزان تعهد خیرین مدرسه ساز استان در ۱۷ سال گذشته بالغ بر ۹۰۰میلیارد ریال بوده، تصریح کرد: بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال این تعهدات محقق شده است و تعدادی از آنها نیز در دست ساخت هستند.

تحقق ۵۰ میلیارد ریال تعهد خیرین مدرسه ساز در استان سمنان

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان سمنان با اشاره به برگزاری هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان در سال گذشته یادآوری کرد: تعهدات خیرین در جشنواره سال قبل ۱۵۰ میلیارد ریال بوده که تاکنون بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال آن محقق و حدود ۴۰ میلیارد ریال آن نیز در شرف تحقق است.

دربانی ادامه داد: مجمع خيرين مدرسه ساز در استان سمنان از سال ۷۸ تاسيس شده و در حال حاضر ۶۵۰ نفر از خيرين حقوقي و حقيقي شامل ۴۶۵ نفر مرد، ۸۵ نفر زن و مابقی خیرین حقیقی مانند بانک‌ها، بنیاد برکت و سازمان‌ها و نهادها هستند.

وی از ایجاد کمیته تحقق تعهدات در آموزش و پرورش مناطق ۱۱گانه استان سمنان خبر داد و گفت: کارشناسان این کمیته پیگیر تحقق تعهدات خیرین بوده و روند تحقق تعهدات را تسهیل می‌کنند.

برگزاری مجمع خیرین مدرسه ساز استان سمنان در ۲۳ تیرماه سالجاری

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان سمنان با اشاره به برگزاری مجمع خیرین مدرسه ساز استان در ۲۳ تیرماه سالجاری اظهار داشت: با تشکیل این مجمع، هیات امنا و هیات مدیره جدید انجمن خیرین مدرسه ساز استان نیز طی انتخاباتی با حضور اعضا انتخاب خواهند شد.

دربانی با بیان اینکه سیاست سازمان نوسازی مدارس از سال ۹۲ به سمت تکمیل پروژه های نیمه تکمیل خیرین بوده است، اظهار داشت: تعداد این پروژه ها ۵۳ باب بوده که ۳۹ پروژه در طی سه سال تکمیل شده و در اختیار آموزش و پرورش استان سمنان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه این پروژه ها شامل ۲۴۲ کلاس درس با متراژ ۴۷ هزار و ۱۸۲ متر مربع است، اظهار کرد: مابقی پروژه ها تا مهر ماه سال جاری تکمیل خواهد شد و در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهند گرفت.

۶۵ درصد فضای آموزشی استان سمنان فرسوده است

مديركل توسعه، تجهيز و نوسازي مدارس استان سمنان با اشاره به تعداد دقیق فضای آموزشی تخریبی این استان تصریح کرد: ۶۵ درصد فضای آموزشی در استان سمنان تخریبی است.

دربانی به استانداردسازی سامانه های گرمایشی در مدارس نیز اشاره کرد وگفت: مدارسی که گرمایش آن با شعله مستقیم با دانش آموز ارتباط ندارد جزء استاندارسازی محسوب می شوند.

 وی در خاتمه با بیان اینکه در حال حاضر در مدارس استان سمنان بخاری نفتی وجود ندارد، اضافه کرد: برای استاندارد سازی وجمع آوری بخاری های گازی ۱۲۷ مدرسه با ۸۱۵ کلاس درس اعتباری بالغ بر ۶۲ میلیارد ریال نیاز است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده