ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشکلات سرپرست خانوار دلیل پوشش ۹۰ درصد مددجویان کمیته امداد استان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی، حسین دشتی شنبه با بیان این مطلب گفت: ۴۷ درصد از مددجویان به دلیل فوت سرپرست و ۴۳ درصد نیز به علت از کارافتادگی، معلولیت و بیماری سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: ۳۳ هزار خانوار به علت فوت سرپرست خانوار و  ۳۰ هزار خانوار نیز به علت از کارافتادگی، معلولیت و بیماری سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد قرار گرفته اند و نیز ۶۷ درصد از مددجویان تحت حمایت زن و بقیه مرد هستند و اغلب مددجویان به علل فوت، از کار افتادگی، بیماری سرپرست و طلاق یا زندانی بودن همسر تحت حمایت این نهاد قرار گرفته اند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی با بیان اینکه خوشبختانه میزان آسیب های اجتماعی در بین مددجویان تحت حمایت این نهاد پائین است، افزود: شش درصد از خانوارهای مددجویان به علت طلاق و چهار درصد به علل بد سرپرستی، زندانی و سرباز بودن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان قرار گرفته اند.

دشتی با اشاره به اینکه نزدیک به ۱۳۵ هزار نفر تحت حمایت این نهاد هستند، گفت: ۶۹ هزار نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در روستاها و ۶۶ هزار نفر نیز در شهرهای استان سکونت دارند و اعتماد مردم به کمیته امداد اصلی ترین سرمایه این نهاد است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده