مسیح می آید

مسیح می آید فرهنگ > دین و اندیشه - یادداشتی به قلم عبدالحسین فخاری

آمدن مسيح ،آرمان مسيحيان جهان است.چنان كه مي دانيم مسيحيان جهان سال ميلادي خود را با نام و ياد پيامبر خدا عيسي آغاز مي كنند و زاد روز عيسى مسيح را گرامي مي دارند.پيامبر مهر، روح خدا، با نفسي حيات آفرين و دمي شفا بخش ،پيام آور اميد و عدالت است كه در اين آخرين لحظات سال هاي پر از خشونت و جنگ و خون و مرگ ، نسيم اميد و انتظار را نويد مي دهد.

پيامبري كه در ادبيات و فرهنگ ما و مسيحيان، نماد حیات بخشیدن به کالبدهای بیجان است به نوعي كه دم حيات بخش اوضرب المثل شده، نفس مسیح یا دم مسیحایی، نام گرفته و آن نسیم جان پروری است که نه تنها به جسم های بی روح ، جان می بخشد، بلکه همچون نسیم بهاران است که پس از زمستان های سخت و ستمگر که گیاهان را به کام سرما فرو برده، با وزش خود، رستاخیز زندگی را به طبیعت برمی گرداند:

عیسی نفسی، خضر رهی، یوسف عهدی/جم مرتبه‌ای، تاج وری، شاه نشانی(سعدي)

هوا مسیح نفس گشت و باد نافه گشای/درخت سبز شد و مرغ در خروش آمد(حافظ)

زین دم عیسی که هر ساعت سحر می آورد/ عالمی بر خفته سر از خاک بر می‌آورد(عطار)

و غزل زيبائي كه بر زبان ماست: مژده اي دل كه مسيحا نفسي مي آيد/ كه ز انفاس خوشش بوي كسي مي آيد/از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش/ زده‌ام فالی و فریادرسی می‌آید...

راستي چرا پيروان امروز و ديروز مسيح عليه السلام كه بايد به پيروي از پيامبر خود حيات بخش باشند ، با زرادخانه ها و كارخانجات تسليحاتي خود سفير مرگ و خون شده اند؟ جنگ هاي صليبي ديروز و جنگ هاي مستقيم يا نيابتي امروز كار كيست؟،آيا سازندگان و سوداگران انواع تسليحات آتشين و شيميائي و اتمي پيروان مسيح اند كه نفسش حيات مي داد ؟ چرا پاپ ها و كاردينال ها بر سر اين بظاهر مسيحيان فرياد بر نمي دارند كه شما چگونه ادعاي پيروي مسيح مي كنيد كه باني خشونت و خون و مرگ هستيد؟

لابد مي گوئيد مگر مدعيان مسلماني داعش مسلك، پيرو پيامبر رحمت اند و از او رنگ مي گيرند كه اين مدعيان مسيحيت از عيسي رنگ گرفته باشند؟ أري سخن درستي است ليكن دم خروس نيرنگ اربابان سلاح ساز غربي در ساخت داعش ها و راه اندازي جنگ هاي نيابتي پيدا نيست؟ شگفتا كه كسي آن مكر را فهم نكند...

اين سال هاي رنج و شكنج بشريت سرانجام با بازگشت عيساي مسيح و انفاس شفاده و حيات بخشش به همراه منجي مسعود،مهدي موعود به پايان مي آيد و اين راز زاد روز مسيحايي است كه ز انفاس خوشش بوي كسي مي آيد؛ اين است كه ناقوس ها هم بانك برداشته اند كه :

اين نويدي است كه فرياد رسي مي آيد

/6262

 

کلید واژه ها: مهدویت - امام زمان،حضرت مهدی(عج) -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسیح می آید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X