ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مسیح می آید

مسیح می آید فرهنگ > دین و اندیشه - یادداشتی به قلم عبدالحسین فخاری

آمدن مسيح ،آرمان مسيحيان جهان است.چنان كه مي دانيم مسيحيان جهان سال ميلادي خود را با نام و ياد پيامبر خدا عيسي آغاز مي كنند و زاد روز عيسى مسيح را گرامي مي دارند.پيامبر مهر، روح خدا، با نفسي حيات آفرين و دمي شفا بخش ،پيام آور اميد و عدالت است كه در اين آخرين لحظات سال هاي پر از خشونت و جنگ و خون و مرگ ، نسيم اميد و انتظار را نويد مي دهد.

پيامبري كه در ادبيات و فرهنگ ما و مسيحيان، نماد حیات بخشیدن به کالبدهای بیجان است به نوعي كه دم حيات بخش اوضرب المثل شده، نفس مسیح یا دم مسیحایی، نام گرفته و آن نسیم جان پروری است که نه تنها به جسم های بی روح ، جان می بخشد، بلکه همچون نسیم بهاران است که پس از زمستان های سخت و ستمگر که گیاهان را به کام سرما فرو برده، با وزش خود، رستاخیز زندگی را به طبیعت برمی گرداند:

عیسی نفسی، خضر رهی، یوسف عهدی/جم مرتبه‌ای، تاج وری، شاه نشانی(سعدي)

هوا مسیح نفس گشت و باد نافه گشای/درخت سبز شد و مرغ در خروش آمد(حافظ)

زین دم عیسی که هر ساعت سحر می آورد/ عالمی بر خفته سر از خاک بر می‌آورد(عطار)

و غزل زيبائي كه بر زبان ماست: مژده اي دل كه مسيحا نفسي مي آيد/ كه ز انفاس خوشش بوي كسي مي آيد/از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش/ زده‌ام فالی و فریادرسی می‌آید...

راستي چرا پيروان امروز و ديروز مسيح عليه السلام كه بايد به پيروي از پيامبر خود حيات بخش باشند ، با زرادخانه ها و كارخانجات تسليحاتي خود سفير مرگ و خون شده اند؟ جنگ هاي صليبي ديروز و جنگ هاي مستقيم يا نيابتي امروز كار كيست؟،آيا سازندگان و سوداگران انواع تسليحات آتشين و شيميائي و اتمي پيروان مسيح اند كه نفسش حيات مي داد ؟ چرا پاپ ها و كاردينال ها بر سر اين بظاهر مسيحيان فرياد بر نمي دارند كه شما چگونه ادعاي پيروي مسيح مي كنيد كه باني خشونت و خون و مرگ هستيد؟

لابد مي گوئيد مگر مدعيان مسلماني داعش مسلك، پيرو پيامبر رحمت اند و از او رنگ مي گيرند كه اين مدعيان مسيحيت از عيسي رنگ گرفته باشند؟ أري سخن درستي است ليكن دم خروس نيرنگ اربابان سلاح ساز غربي در ساخت داعش ها و راه اندازي جنگ هاي نيابتي پيدا نيست؟ شگفتا كه كسي آن مكر را فهم نكند...

اين سال هاي رنج و شكنج بشريت سرانجام با بازگشت عيساي مسيح و انفاس شفاده و حيات بخشش به همراه منجي مسعود،مهدي موعود به پايان مي آيد و اين راز زاد روز مسيحايي است كه ز انفاس خوشش بوي كسي مي آيد؛ اين است كه ناقوس ها هم بانك برداشته اند كه :

اين نويدي است كه فرياد رسي مي آيد

/6262

 

کلید واژه ها: مهدویت - امام زمان،حضرت مهدی(عج) -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X