ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اشک مخاطبان حسن‌ختام اجراهای ما است

نازنین بابایی نازنین بابایی، بازیگر نقش قدم خیر در نمایش «دختر شینا» از سختیها و شیرینیهای کار می‌گوید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرگزاری تسنیم «پویا»، نمایش «دختر شینا» براساس کتاب پرفروشی به همین نام، این روزها به کارگردانی علی مست‌علی در تماشاخانه سرو روی صحنه است. از همین رو به سراغ بازیگر زن این نمایش رفتیم تا از حال و هوای کار و نقش وی آگاهی یابیم.

تسنیم: برای شروع در خصوص نقش قدم خیر در این نمایش توضیح بفرمایید؟

بابایی: قدم خیر همسر شهیدی است که در طول سالهایی که این شهید در جنگ بوده است. سختیهای زیادی را متحمل می‌شود تا پنج فرزندش را بزرگ کند. در واقع عشق خالصی که قدم خیر به همسرش دارد، عشقی که شهید نسبت به قدم خیر دارد و در نهایت عشقی که شهید نسبت به دفاع از مملکتش دارد در این نمایش خیلی پررنگ است و من به همین خاطر خیلی علاقه‌مند بودم که این نقش را بازی کنم.

تسنیم: پیش از بازی در این نقش کتاب دختر شینا خوانده بودید؟

بابابی: بله.

تسنیم: وقتی کار در این نمایش پیشنهاد شد چه احساسی داشتید؟

بابایی:خیلی خوشحال شدم برای اینکه احساس کردم یک فرصتی به دست آمده تا هر چند با کار کوچکم حقی که نسبت به شهدا و همسر شهدا برگردنم هست را به احترام روح بزرگ آنان ادا کنم.

تسنیم: از سختیهای نقش قدم خیر برایمان بگویید؟

بابایی: خب، سختی این نقش این است که کار به دو بخش میانسالی و جوانی قدم خیر تقسیم می‌شود و من تمام تلاشم را می‌کنم تا این دو بخش را تفکیک کنم. از طرفی فضای کارمان خیلی سیال است و باید خیلی با فضا هماهنگ باشی و نکته دیگر اینکه مدام با خودت می‌گویی که آیا من کارم را درست انجام می‌دهم یا توانستم به قدم خیر نزدیک باشم، شبیه باشم یا خیر؟! به همین خاطر خیلی علاقه‌مند هستم که فرزندان شهید به تماشای این کار بیایند و نظرشان را مطرح کنند.

تسنیم: نمایش و این نقش به نظر خیلی حسی می آید شما چطور به آن حس رسیدید؟

بابایی: بله درست است، کار واقعا بسیار حسی است. خب پدر  من هم سال ها در جبهه بودند و من سعی کردم وضعیت مادرم را به یادم بیارم. مادر من هم دو فرزند کوچک داشت و پدرم چند سالی جبهه بود، مدتی روی ویلچر بودند جانباز نبودند؛ اما آسیب جدی دیدند. در این سالها مادر من تا جایی که خاطرم هست خیلی سختی می‌کشیدند و من تمام این سختیها را به خاطر دارم در واقع به نوعی از مادرم در ایفای این نقش الهام گرفتم و البته کتاب هم زیاد خواندم تا به این نقش نزدیک شوم.

تسنیم: بازخوردی که از مخاطبان گرفتید چطور بود؟

بابایی:همانطور که گفتم، کار خیلی احساسی است و من با نقشم خیلی هم‌ذات پنداری می‌کنم و این نقش را دوست دارم. زمانهایی که با خلوص نیت روی صحنه می‌رویم و تمام احساساتمان را نشان می‌دهیم، هر شب تمام مخاطبان ما با چشم اشک بار از صحنه خارج می‌شوند.

تسینم: به عنوان سؤال پایانی از سختیهای کار گفتید از شیرینیهای کار هم برایمان بگوید؟

بابایی: سختیهای کار را نمی‌توان نادیده گرفت؛ اما نقش قدم خیر شیرین است. برای من افتخاری است که این نقش را بازی می‌کنم و امیدوارم حق مطلب را ادا کرده باشم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده