ابلاغ منشور حقوق مددجویان کمیته‌امداد؛ به‌زودی


مدیرکل دفتر نظارت و رسیدگی به شکایات کمیته امداد با اشاره به ابلاغ منشور حقوق مددجو در آینده نزدیک، برضرورت برخورد محبت‌آمیز با مددجویان و لزوم آگاه سازی ولی نعمتان از حقوق و تکالیف خود به منظور ارتقاء بیش از پیش انضباط، قانونگرایی و رعایت موازین اخلاقی در ارائه خدمات امداد تاکید کرد.




به گزارش سرویس «اجتماعی» ایسنا، مهندس سید مهدی ثمره هاشمی در نشست مدیران نظارت و روسای بازرسی و حسابرسی استانها، اجرای نظرسنجی‌های مختلف از مددجویان و سایر مراجعان را از جمله اقدامات کنترلی و زیربنایی مهم بر شمرد و افزود: این نظرسنجی ها می تواند در راستای تقویت کنترلهای داخلی، افزایش بهره وری، ارتقای مسئولیت پذیری، ترویج ادبیات اخلاقی کارکنان و افزایش سلامت اداری مورد توجه قرار گیرد. رعایت مفاد این منشور در بازدارندگی از وقوع تخلفات موثر خواهد بود.




ثمره هاشمی گفت: با توجه به اعتمادی که به حوزه نظارت وجود دارد، ریاست سازمان نیز نتیجه این بازرسی‌ها و نظارتها را مبنای تصمیم گیری قرار خواهد داد لذا ضروری است تا همه تلاشمان را برای ارزیابی‌های درست متمرکز کنیم تا منجر به ارائه و ارسال گزارشات به موقع، با کیفیت مطلوب و اثربخش باشد.




مدیرکل دفتر نظارت و رسیدگی به شکایات کمیته امداد تقویت کنترل های داخلی و نظام خودکنترلی را در پیشگیری از بروز انحرافات موثر دانست و از مدیران نظارت و روسای بازرسی و حسابرسی استانها خواست تا با انجام برنامه‌های بازرسی وحسابرسی و رسیدگی به شکایات و گزارشات با کیفیت مطلوب در بازدارندگی ازانحرافات، نقش آفرینی کنند.




وی در ادامه، نظارت فرهنگ مدار را یکی از ویژگی‌های نظام های نظارتی کارآمد خواند و افزود: کمیته امداد به لحاظ جایگاه خاصی که دارد باید بیشتر از سایردستگاهها و سازمان ها، بر سیستم نظارتی خود کنترلی تاکید داشته باشد.




به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، مدیرکل دفتر نظارت و رسیدگی به شکایات کمیته امداد با تاکید بر نظارت های سیستمی و حرکت به سمت حسابرسی‌های ترازنامه ای و ارزیابی تزارمالی در بازه زمانی مشخص تصریح کرد: استفاده از فناوریهای نوین IT باید روز به روز در نظارت های کمیته امداد گسترش یابد که در این صورت می توانیم هزینه‌ها و خسارات امداد را کاهش و سرعت عمل را نیز افزایش دهیم چراکه بسیاری از فعالیت‌ها را سیستمی رصد کرد و نیازی به هزینه کرد بیت المال برای حضور میدانی و فیزیکی نیست.



انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابلاغ منشور حقوق مددجویان کمیته‌امداد؛ به‌زودی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات




X