ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ابلاغ منشور حقوق مددجویان کمیته‌امداد؛ به‌زودی


مدیرکل دفتر نظارت و رسیدگی به شکایات کمیته امداد با اشاره به ابلاغ منشور حقوق مددجو در آینده نزدیک، برضرورت برخورد محبت‌آمیز با مددجویان و لزوم آگاه سازی ولی نعمتان از حقوق و تکالیف خود به منظور ارتقاء بیش از پیش انضباط، قانونگرایی و رعایت موازین اخلاقی در ارائه خدمات امداد تاکید کرد.
به گزارش سرویس «اجتماعی» ایسنا، مهندس سید مهدی ثمره هاشمی در نشست مدیران نظارت و روسای بازرسی و حسابرسی استانها، اجرای نظرسنجی‌های مختلف از مددجویان و سایر مراجعان را از جمله اقدامات کنترلی و زیربنایی مهم بر شمرد و افزود: این نظرسنجی ها می تواند در راستای تقویت کنترلهای داخلی، افزایش بهره وری، ارتقای مسئولیت پذیری، ترویج ادبیات اخلاقی کارکنان و افزایش سلامت اداری مورد توجه قرار گیرد. رعایت مفاد این منشور در بازدارندگی از وقوع تخلفات موثر خواهد بود.
ثمره هاشمی گفت: با توجه به اعتمادی که به حوزه نظارت وجود دارد، ریاست سازمان نیز نتیجه این بازرسی‌ها و نظارتها را مبنای تصمیم گیری قرار خواهد داد لذا ضروری است تا همه تلاشمان را برای ارزیابی‌های درست متمرکز کنیم تا منجر به ارائه و ارسال گزارشات به موقع، با کیفیت مطلوب و اثربخش باشد.
مدیرکل دفتر نظارت و رسیدگی به شکایات کمیته امداد تقویت کنترل های داخلی و نظام خودکنترلی را در پیشگیری از بروز انحرافات موثر دانست و از مدیران نظارت و روسای بازرسی و حسابرسی استانها خواست تا با انجام برنامه‌های بازرسی وحسابرسی و رسیدگی به شکایات و گزارشات با کیفیت مطلوب در بازدارندگی ازانحرافات، نقش آفرینی کنند.
وی در ادامه، نظارت فرهنگ مدار را یکی از ویژگی‌های نظام های نظارتی کارآمد خواند و افزود: کمیته امداد به لحاظ جایگاه خاصی که دارد باید بیشتر از سایردستگاهها و سازمان ها، بر سیستم نظارتی خود کنترلی تاکید داشته باشد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، مدیرکل دفتر نظارت و رسیدگی به شکایات کمیته امداد با تاکید بر نظارت های سیستمی و حرکت به سمت حسابرسی‌های ترازنامه ای و ارزیابی تزارمالی در بازه زمانی مشخص تصریح کرد: استفاده از فناوریهای نوین IT باید روز به روز در نظارت های کمیته امداد گسترش یابد که در این صورت می توانیم هزینه‌ها و خسارات امداد را کاهش و سرعت عمل را نیز افزایش دهیم چراکه بسیاری از فعالیت‌ها را سیستمی رصد کرد و نیازی به هزینه کرد بیت المال برای حضور میدانی و فیزیکی نیست.انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده