ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رشد 1.5برابری نشریات دانشجویی در 2سال

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه طی دو سال اخیر نشریات دانشجویی رشد کمی و کیفی خوبی داشته اند، گفت: در این مدت شاهد رشد یک و نیم برابری نشریات دانشجویی بودیم و در حال حاضر نزدیک به 4400 نشریه دانشجویی در سراسر کشور توسط دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف منتشر می‌شود. آفتاب : سید ضیاء هاشمی در حاشیه چهاردهمین همایش نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشجویی در دانشگاه زنجان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این همایش با هدف انتخاب نمایندگان دانشجویان فعال در عرصه نشریات دانشجویی در شورای عالی نظارت بر نشریات دانشجویی برگزار شده و علاوه بر آن فرصتی برای هم‌فکری و تبادل اطلاعات و تجربیات موفق در این حوزه است.
هاشمی تاکید کرد: با توجه به اینکه در هر نشریه به فراخور حوزه فعالیت و میزان انتشار آن، چندین دانشجو فعالیت دارند، می‌توان گفت که بیش از هزاران دانشجو در عرصه تدوین و تهیه مطالب برای چاپ نشریات دانشجویی فعال هستند.
این مسئول خاطرنشان کرد: نقش نشریات دانشجویی همانند نقش مطبوعات در جامعه است و می‌توان نشریات دانشجویی را زبان گویای دانشجویان در دانشگاه‌ها عنوان کرد.همچنین فعالیت در این حوزه فرصتی است برای رشد استعداد و افزایش توانمندی دانشجویان که با ایجاد زمینه تبادل نظر و هم‌فکری اندیشه‌ها با توسعه این جریان آثار و برکات ارزشمندی در دانشگاه‌ها داشته باشد که با توجه به حمایتی که در وزارت علوم و دانشگاه‌ها از فعالیت نشریات دانشجویی صورت می‌گیرد، امیدواریم این نشریات بتوانند فعالیت خود را توسعه دهند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص نشریات الکترونیک گفت: در حال حاضر هم در سطح ملی و هم در سطح دانشگاه‌ها با توجه به زیرساختی که در فضای مجازی فراهم شده است، نشریاتی وجود دارند که در فضای مجازی منتشر می‌شوند و مطالبات خوبی هم در این زمینه در سطح دانشگاه‌ها برای انتشار نشریات الکترونیکی وجود دارد که با توجه به آن به دنبال تکمیل آئین‌نامه‌ها هستیم تا زمینه صدور مجوز و فعالیت نشریات دانشجویی به صورت الکترونیک فراهم شود.
به گزارش ایسنا، هاشمی با اشاره به اینکه وزارت علوم توجه ویژه‌ای به افزایش توان و دانش فعالان حوزه نشریات دانشجویی دارد، خاطرنشان کرد: علاوه بر وجود دانشکده‌هایی که در زمینه خبر و آموزش خبرنگاری فعالیت دارند، برگزاری دوره‌های مختلف مرتبط با حوزه خبر مورد توجه قرار دارد که به عنوان نمونه در حاشیه همین همایش نیز چندین کارگاه آموزشی در این زمینه در دستور کار قرار دارد، زیرا اعتقاد داریم با ارائه آموزش‌های مرتبط می‌توان زمینه ارتقای کیفی نشریات دانشجویی را به خوبی فراهم کرد.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آفتاب نیوز-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده