ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عقب‌نشینی فدراسیون فوتبال مقابل کاتالان‌ها

فدراسیون فوتبال اسپانیا به اصرار یوفا و حکم تازه دادگاه عالی ورزش کاتالونیا، ورود پرچم‌های کاتالونیا را به استادیوم آزاد اعلام کرد اما درباره شعارهای ضد حکومتی هشدار جدی داد. خبرگزاری فارس: امشب در ویسنته کالدرون دو تیم فوتبال بارسلونا و سویا برابر یکدیگر صف آرایی می‌کنند اما مهم‌ترین مشکل برای برگزار کنندگان این رقابت، دردسری جدی است به نام "هواداران بارسلونا"

پیش از این باشگاه بارسلونا حتی از ورود پرچم‌های کاتالونیا به داخل استادیوم نیز منع می‌شد اما دادگاه عالی اسپانیا و دادگاه ورزش کاتالونیا با توجه به حکم اخیر یوفا، باعث شدند تا فدراسیون فوتبال اسپانیا به رغم میل باطنی مجوز ورود پرچم‌های کاتالونیا را صادر کنند.

در حکم اخیر یوفا آمده است: چیزی که باعث ترویج نژادپرستی، خشونت، اصل عدم تحمل دیگری و بیگانه سیتزی شود، نباید در فوتبال رویت شود، نفوذ سیاست در فوتبال و یا نفوذ یک طرز تفکر خاص در ورزش ممنوع است. اگر پرچم یاد شده در پرونده بارسلونا جدا از ارتباطش با هویت کاتالونیایی، نمادی از خود باشگاه بارسلونا است، می‌تواند وارد استادیوم شود.

با توجه به این حکم، باشگاه بارسلونا نیز اصرار دارد که ثابت کند، این پرچم نماد باشگاه است نه هویت یا ملیتی به نام کاتالونیا. در چنین شرایطی فدراسیون فوتبال اسپانیا نیز مشکلی با ورود نمادهای یک تیم به داخل استادیوم ندارد اما درباره شعارهای ضد دولت اسپانیا، توهین کشور اسپانیا و ترویج جدایی طلبی و تجزیه طلبی هشدار جدی داده است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده