ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تشکیل شهرالکترونیک وصدورالکترونیکی پروانه ساخت ۲مشکل اصلی شهرسازی

به گزارش خبرگزاری مهر، پژمان پشمچی زاده، در حاشیه بیست و نهمین نشست معاونان معماری و شهرسازی کلانشهرهای کشور که به میزبانی تهران برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه بیشترین جمعیت شهرنشین کشور در کلانشهرها زندگی می کنند؛ در نتیجه در نشست های معاونان شهرسازی برای انتقال تجربیات و راه هایی که برای غلبه بر مشکلات از طرف مدیران شهری این شهرها مطرح و تبادل نظر انجام می شود در واقع کمک می کند تا  تصمیمات مناسب برای رفع معضلات موجود اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه نشست تخصصی معاونان شهرسازی کلانشهرهای کشور که به میزبانی تهران برگزار شد دو موضوع تخصصی شهر الکترونیک و اصلاحات و تسهیل و تسریع در صدور پروانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت، ادامه داد: خوشبختانه در یک دهه اخیر اهتمام شهرداری تهران ایجاد شهر الکترونیک در تهران است. به همین منظور ایجاد زیرساخت ها مانند آماده سازی مناسبات درونی سازمان برای ایجاد شهرداری الکترونیک و هم ارائه خدماتی که به مشتریان سازمان داده می شود که در ایجاد شهر الکترونیک نیز تاثیرگذار خواهد بود همیشه مورد تاکید شهردار تهران بوده است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در سال های اخیر مدیریت شهری توانست زیرساخت های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک را ایجاد کند، بیان کرد: توسعه شبکه فیبر نوری و امکان اتصال مجموعه شهرداری تهران به شبکه تمامی دستگاه های مرتبط با شهرداری و همچنین تمامی افراد و سازمان های وابسته به این نهاد عمومی؛ از جمله دستاوردها و تجربیات موفق شهرداری تهران در این حوزه محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از خدمات شهرداری الکترونیک صدور پروانه ساخت است، یادآور شد: شهرداری تهران همواره تلاش داشته تا در صدور پروانه حداکثر هوشمندی را به وجود آورد و دخالت افراد را در این زمینه  به صفر رسانده و براساس برنامه پیش برود.

پشمچی زاده تاکید کرد: خوشبختانه تمامی تلاش های شهرداری تهران در سال های اخیر در حوزه هوشمندسازی و ایجاد شهر الکترونیک در بیست و نهمین جلسه معاونان شهرسازی کلانشهرهای کشور  مطرح شد و مورد استقبال قرار گرفت.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده