ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نمره ۲۰ به مردم و مسئولین شیراز اولین حمله به مدال طلای المپیک

خبرگزاری مهر، استانها – هادی فتحی: مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی پس از چندین ماه زمینه سازی شامگاه دیروز در شیراز پایان یافت و همانگونه که پیش بینی می شد یلان کشتی فرنگی ایران بازهم در بلندای جهان قدرت نمایی کردند.

اما به غیر از مباحث فنی، این مسابقات در نگاه های دیگر نیز قابل تعمل است که در مرحله اول باید به آماده شدن سخت افزاری شیراز برای مسابقات اشاره کرد.

سالن برگزاری مسابقات مربوط به چند دهه پیش بود که طی سالیان گذشته در زمانیکه شیراز در لیگ برتر تیم های والیبال، بسکتبال و.. داشت همواره وضعیت امکاناتی آن مورد انتقاد بود.

این سالن قدیمی و یا به عبارت دیگر تنها سالن بزرگ و مرکزی شیراز که قابلیت میزبانی های مختلفی داشت نه تنها در نمای داخلی بلکه در نمای بیرونی نیز با مشکلات فراوان همراه بود که مسئولین زمانهای گذشته ورزش عدم تخصیص بودجه را دلیل برای توجه نکردن به وضعیت این سالن عنوان می کردند.

کسب میزبانی رقابت های جهانی کشتی فرنگی در همان اول با شک و تردید برای آماده شده زیر ساختها همراه بود اما مدیر کل ورزش و جوانان استان با داشتن حمایت کامل استاندار فارس کاری بسیار بزرگ انجام دادن و ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب نوسازی شد.

حتی در کنار این ورزشگاه زمین چمن قدیمی شیراز نیز رنگ و بویی جدید گرفت و امروز پس از پایان رقابت های جهانی شیراز دارای یک سالن استاندارد جدید و یک زمین چمن مصنوعی استاندارد و به روز است.

نظم و امنیت قابل قبول در زمان برگزاری مسابقات از دیگر نکات مثبت بود هرچند که پرتاب آب معدنی در مسابقه ایران و ترکیه یک نقطه منفی بود اما به هرحال نمی شود که در کنار هر تماشاگر یک مامور مراقبت نشاند.

نمره ۲۰ به مردم شیراز

اما در نگاهی دیگر حضور مردم شیراز در زمان مسابقات و حتی قبل از شروع رقابت ها بود که همگان تنها به تعریف و تمجدید از مردم شیراز پرداختند.

تیم ملی فرنگی ایران که از یک هفته قابل وارد شیراز شده بود با در هرلحظه خود را در کنار مردم دید و دیگر کشورهای شرکت کننده نیز با محبت مردم شیراز مواجه شدند.

قهرمانی تقدیم به مردم شیراز

اما سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه تنها کاری که می توانستیم انجام دهیم کسب کاپ قهرمانی بود، گفت: طی چندین روز گذشته مردم و مسئولین فارس برای کشتی گیران تیم ملی سنگ تمام گذاشتند و ما باید برای جبران لطف این مردم قهرمان می شدیم.

محمد بنا تاکید کرد: اولین یورش را برای کسب مدال های المپیک با کمک مردم شیراز محکم برداشتیم و به امید خدا در المپیک نیز با دعای همین مردم مدالها را خواهیم گرفت.

وی با اشاره به مباحث فنی مسابقات نیز تاکید کرد: رقبای همیشگی ایران با تمام قوا به شیراز امده بودند اما تمرینات و تلاش های قهرمانان ایرانی باید نتیجه می داد که این مهم نیز روی داد.

به عشق مردم شیراز کشتی می گیرم

قهرمان المپیک و جهان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: همیشه به عشق مردم شیراز و کشور کشتی می گیرم زیرا می دانم که چشمان زیادی به من نگاه می کند.

امید نوروزی تاکید کرد: عشق مردم شیراز به ورزش کشتی بیش از گذشته نمایان شد و امیدوارم که ما نیز در مسابقات المپیک این شادی مردم را تکمیل کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده