ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عوارض افراط در حجامت از دیدگاه طب سنتی

حجامت یک متخصص طب سنتی گفت: افراط در تعداد حجامت‌ها یا حجم خون‌گیری می‌تواند موجب مشکلاتی چون ضعف معده، زردی رنگ پوست و صورت، سردی و ضعف و برخی بیماری‌های کبد، فلج، ضعف دل و خفقان، بیماری‌ها و لک‌های پوستی چون بهق و برص، آسیب به توان جنسی و تاری دید شود.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, ناصر رضایی‌پور درباره اینکه چه‌میزان خون در حجامت گرفته می‌شود، اظهار داشت: حجامت یک روش درمانی است.

به‌گفته وی حجم خونی که در یک حجامت گرفته می‌شود، تعداد حجامت‌های لازم برای درمان یک فرد، و فاصله دو حجامت متوالی، بر اساس شرایط فرد حجامت‌شونده و بیماری وی، توسط پزشک آگاه تعیین می‌شود.

این متخصص طب سنتی افزود: باید توجه شود که افراط در تعداد حجامت‌ها یا حجم خون‌گیری، می‌تواند موجب مشکلاتی چون ضعف معده، زردی رنگ پوست و صورت، سردی و ضعف و برخی بیماری‌های کبد، فلج، ضعف دل و خفقان، بیماری‌ها و لک‌های پوستی چون بهق و برص، آسیب به توان جنسی، تاری دید و... شود.

رضایی‌پور بیان داشت: حجامت یک روش درمانی است و اصالتاً هیچ ربطی به «اهدای خون» به‌عنوان یک فریضه انسان‌دوستانه ندارد.

وی عنوان کرد: اهدای خون، به‌عنوان یک تکلیف انسانی و اجتماعی، بر همه ما واجب است و باید با نظر کارشناسان مربوط، انجام شود و همچنان که اهدای خون لزوماً همه فواید درمانی حجامت را ندارد، حجامت هم جایگزین اهدای خون نیست.

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: در صورت تشخیص لزوم پاکسازی بدن به‌دلیل غلبه خلط خون توسط پزشک متخصص طب سنتی ایران، خونگیری (رگ زدن و حجامت)، در فصل بهار روش‌های برگزیده هستند.

رضایی‌پور بیان کرد: صدالبته توجه به این نکته لازم است که این اعمال، فقط در موارد خاص و فقط با تشخیص و تجویز پزشک متخصص باید انجام شوند و اقدام به آنها به‌طور خودسرانه یا بدون بررسی‌های لازم، می‌تواند موجب عوارض سختی شود.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده