ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ناباروری یکی از دلایل طلاق در کشور

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، طلاق را یکی از معضلات جامعه دانست و گفت: یکی از دلایل عمده طلاق مسئله ناباروری است.

بخش اجتماعی تبیان

طلااق


دکتر سید محمد هادی ایازی با بیان اینکه جایگزینی جمعیت باعث ایجاد فرصت در جامعه می شود، افزود: اگر جامعه پیر شود، جمعیت غیر فعال زیاد می شود همین امر مشکلات فراوانی را برای کشور ایجاد می کند به همین علت جمعیت کشور ما باید حتما از نرخ موالید ۱.۲ افزایش پیدا می کرد.

وی گفت: طبق گزارش ها نرخ موالید طی سال های اخیر به حدود ۱.۹ افزایش پیدا کرده است که ما امیدواریم بزودی این آمار به ۲.۱ برسد. با این اتفاق ما می توانیم روند جوانی و فعالی جمعیت را در جامعه داشته باشیم.

ایازی در ادامه به اهتمام جدی وزارت بهداشت به  موضوع  جمعیت اشاره کرد و افزود: وزارت بهداشت طی سال های اخیر اقدامات جدی برای باروری زوجین نابارور انجام داده است. طی سفری که به زنجان داشتیم شاهد این بودیم که در ماه نزدیک به ۱۵ زوج نابارور موفق به بارداری می شوند یعنی در سال ۱۸۰ زوج نابارور زنجانی صاحب فرزند می شوند. اگر همین نسبت را برای کل کشور در نظر بگیریم متوجه می شویم سالیانه چقدر به چنین خانواده هایی کمک می شود.

وی اظهار کرد: کار دیگری که باید در این زمینه صورت بگیرد تشویق خانواده ها به فرزند آوری  است. البته نه برای گروهی از جامعه که نتوانند فرزندانشان را خوب اداره کنند بلکه افرادی که شرایط داشتن فرزند را دارند. باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت بگیرد تا مردم دلیل اهمیت این مسئله را به خوبی درک کنند به خصوص آن گروهی که توجه به این مسئله ندارند.

ایازی افزود: اگر دستگا های تبلیغاتی مانند صدا و سیما، وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات و حوزه های وزارت بهداشت بتوانند این باور را در مردم ایجاد کنند که یک جمعیت متعادل را در خانواده داشته باشند ما می توانیم یک جمعیت پویا و بالنده را در سطح کشور داشته باشیم.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، طلاق را یکی از معضلات جامعه دانست و گفت: متاسفانه یکی از دلایل عمده طلاق مسئله ناباروری است. اگر بتوانیم به این موضوع بیشتر بپردازیم هم به افزایش موالید کمک کرده ایم و هم به کاهش آمار طلاق در کشور.

منبع: تابناک این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده