ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طعم خوش رونق اقتصادی با توسعه بخش خصوصی

کارشناس اقتصادی گفت: نظام اقتصادی کشور باید بازار محور شود و این موضوع مستلزم توسعه بخش خصوصی است.


به گزارش شریان نیوز،

شاهین شایان آرانی کارشناس اقتصادی  گفت: نظام اقتصادی باید بازارمحور شود و این مسأله مستلزم توسعه بخش خصوصی است. وی افزود: یکی از مشکلات اساسی اقتصاد ایران که بعد از انقلاب بوجود آمده، دولت محور بودن اقتصاد است که نقش دولت و نهادهای وابسته به آن باعث شده تا حضور بخش خصوصی در فضای اقتصاد کمرنگ شود.   این کارشناس اقتصادی با اشاره به اقتصاد تک محصولی و وابسته به نفت اظهار داشت: بعد از انقلاب با تکیه بر درآمدهای نفتی سعی کردیم مشکلات اقتصادی کشور را حل کنیم اما متأسفانه این مسأله با گذر زمان به یکی از مشکلات اساسی تبدیل شده است.   شایان آرانی عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلات موجود در سیستم اقتصادی ایران تفکیک نشدن نقش اقتصاد از سیاست است که این موضوع نشأت گرفته از اقتصاد دولتی ایران و سیاستگذاری های نادرست بوده است که در آن نقش سیاسیون بی تأثیر نیست.   وی تأکید کرد: یکی از چالش های اقتصاد متشنج ایران استفاده از اقتصاد متمرکز است که توسط دولت ایجاد می شود در همین راستا باید از ورود نهادهای حاکمیتی به بخش های اقتصادی جلوگیری بعمل آید.   شایان آرانی در پایان با اشاره به عملکرد کشورهای توسعه یافته و حفظ استقلال اقتصادی آنها گفت: توسعه بخش خصوصی، رونق و ایجاد تنوع در منابع درآمدی در کشور و همچنین تفکیک حوزه های اقتصادی از سیاسی و عدم اجازه نفوذ و ورود سیاسیون به حوزه اقتصاد کمک می کند تا اقتصاد ایران جلا یابد و بتواند در صحنه بین الملل با شرکاء خارجی ارتباط برقرار کند.

[ منبع این خبر سایت شریان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شریان-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده