ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چه سنگ هایی بر سر راه جذب سرمایه گذاری خارجی است؟

کارشناسان معتقدند که بروکراسی پیجیده اداری، قوانین سخت و تعدد مراکز تصمیم گیری از جمله مشکلات جذب سرمایه گذار خارجی است.


به گزارش شریان نیوز،حسین سلیمی رئیس انجمن سرمایه گذاری مشترک ایرانی وخارجی اتاق بازرگانی ایران  در خصوص آثار جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی در اقتصاد ایران اظهار داشت: جذب سرمایه گذار از هر نوعی تاثیرات مستقیمی بر اقتصاد داخلی ، تولید و صادرات کالاهای ایرانی دارد.

  وی تاکید کرد: سرمایه گذاری موجب اشتغال زایی، افزایش تولید ناخالص ملی و رونق کسب و کار می شود و از این طریق نیاز هر ساله کشور به ایجاد یک میلیون شغل تامین خواهد شد.   سلیمی وررود تکنولوژی، ماشین آلات پیشرفته و شبکه توزیع جهانی را از مزایای ورود سرمایه گذاری خارجی به کشور عنوان کرد و افزود: جذب سرمایه گذار نیازمند مرتفع شدن قوانین کسب و کار است.


***با وجود قوانین سخت سرمایه گذاران خارجی فرار را برقرار ترجیح می دهند

عیوب غیاثی عضو کمسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی ایران در گفت: سرمایه گذاری تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری دارد و بنابراین باید مقرارات مربوط به سرمایه گذاران خارجی را سهل تر کنیم.

وی اظهارداشت: ایران نسبت به دیگر کشورهای منطقه، ثبات بیشتری دارد که به همین دلیل کشورهای اروپایی و صنعتی دنیا علاقمند به سرمایه گذاری در آن هستند.   این فعال اقتصادی در خصوص مشکلات جذب سرمایه گذاران خارجی در ایران تصریح کرد: بروکراسی پیچیده اداری، قوانین سخت  و تعدد مراکز تصمیم گیری از جمله این مشکلات است.   غیاثی عنوان کرد: اتاق بازرگانی قصد دارد با در نظر گرفتن عزت ملی و منافع داخلی یک پنجره واحد با قوانین آسان را تحلیل کند تا سرمایه گذاران به ایران توجه ویژه کرده و از جهات مختلف سرمایه گذاری در کشور حضور پیدا کند.

 

[ منبع این خبر سایت شریان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شریان-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده