ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش سن «امید به زندگی» در جهان

آمار و ارقام سلامت جهانی نشان می دهد امید به زندگی بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ به میزان ۵ سال افزایش یافته است که این رقم از دهه ۱۹۶۰ تاکنون بالاترین میزان افزایش را نشان می دهد. خبرگزاری مهر: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، بیشترین میزان افزایش امید به زندگی در منطقه آفریقایی سازمان بهداشت جهانی است. در حال حاضر نرخ امید به زندگی در این منطقه با افزایش ۹.۴ سال به ۶۰ سال رسیده است. علت عمده این میزان افزایش، بهبود در میزان بقای کودکان، پیشرفت کنترل مالاریا و دسترسی گسترده به داروهای درمانی ایدز بوده است.

طبق گزارش این سازمان، میانگین نرخ امید به زندگی جهانی برای کودکان متولدشده در سال ۲۰۱۵، ۷۱.۴ سال خواهد بود که برای کودکان دختر ۷۳.۸ سال و برای کودکان پسر ۶۹.۱ سال است. البته آینده هر کودک به محل زندگی او بستگی دارد.

این گزارش نشان می دهد میانگین نرخ امید به زندگی کودکان متولدشده در ۲۹ کشور جهان که عمدتا از کشورهای پردرآمد هستند ۸۰ سال یا بیشتر است، درحالیکه این رقم برای کودکان متولدشده در ۲۲ کشور دیگر که همگی کشورهای شمال آفریقا هستند کمتر از ۶۰ سال است.

با وجودی که میانگین عمر مردم جهان ۸۶.۸ سال است، اما زنان ژاپنی طولانی تر از این مدت عمر می کنند، و مردان سوئیسی در دنیا بیشترین طول عمر با ۸۱.۳ سال را دارا هستند. مردم سیرالئون دارای پایین  ترین نرخ امید به زندگی برای هر دو جنس مرد و زن هستند؛ ۵۰.۸ سال برای زنان و ۴۹.۳ سال برای مردان.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده