ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نرم‌افزار هوشمند برای پیش‌بینی عمر مفید ماشین‌ها

به‌تازگی متخصصان موفق به طراحی یک نرم‌افزار ویژه شده‌اند که می‌تواند با شبیه‌سازی عملکرد ماشین‌های مختلف، عمر مفید آنها را تخمین بزند.

نرم‌افزار هوشمند برای پیش‌بینی عمر مفید ماشین‌ها

کارکرد ماشین‌ها در بسیاری از موارد در ذهن ما چندان حائز اهمیت نیستند و اهمیت فراوانی به عمر مفید دستگاه‌های مختلف نمی‌دهیم زیرا در بیشتر مواقع پیش از فرارسیدن پایان عمر مفید، دست از وسیله یاد شده می‌کشیم.

با این‌ حال این شرایط در صنایع نظامی و یا سایر موارد دارای اهمیت اجرایی وضعیت بسیار متفاوتی خواهد داشت زیرا از کار افتادن سیستم در چنین شرایطی می‌تواند منجر به یک بحران شود.

حال متخصصان نرم‌افزار برای این مشکل راه‌حلی یافته‌اند که می‌توان به کمک آن در ابتدای کار به عمر مفید دقیق دستگاه پی برد.

این نرم‌افزار در حقیقت با شبیه‌سازی دستگاه‌ها به سراغ تخمین زدن میزان کاربری آن‌ها رفته و می‌تواند زمان ازکارافتادن دستگاه را پیش‌بینی و محاسبه کند.

شایان‌ ذکر است که قرار است از این نرم‌افزار برای سیستم‌های مربوط به هواپیماها، تانک‌ها و بالگردهای نظامی ارتش آمریکا استفاده شود.

منبع: رایورز

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X