ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۳۰ میلیون دلار سهم صادرات تجهیزات پزشکی

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمود بیگلر در برنامه «نبض» شبکه خبر که به موضوع صادرات تجهیزات پزشکی اختصاص داشت، اظهارداشت: در کشور ۴۰۰ تولید کننده در زمینه تجهیزات پزشکی فعالیت دارند که تنها ۸۰ واحد در عرصه بین الملل و صادرات فعال هستند.

وی با اشاره به سهم ناچیز صادرات تجهیزات پزشکی ایران، گفت:  صادرات این ۸۰ شرکت تجهیزات پزشکی به ۳۰ میلیون دلار می رسد که سهم ناچیزی است.

بیگلر به طرح ثبت کالا و دریافت کد IRC به منظور ترخیص از سامانه  TTAC سازمان غذا و دارو و پنجره واحد فرامرزی گمرک اشاره کرد و افزود: طرح تفویض اختیار به دانشگاه های علوم پزشکی در زمینه نظارت بر شبکه توزیع، ترخیص و اعطای مجوز ورود و صدور تمدید پروانه ساخت در تولید از اقدامات اساسی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی در سال ۹۵ است.

وی گفت: برنامه ریزی به منظور ارتقاء سطح کیفیت خدمات پس از فروش شرکت های تجهیزات پزشکی و همچنین طرح ارتقاء کیفیت تجهیزات و ملزومات پزشکی با انجام طرح PMS و نمونه برداری از سطح عرضه از دیگر اقداماتی است که در سال ۹۵ با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی بایستی انجام پذیرد.

بیگلر افزود: پیشگیری و مبارزه باقاچاق کالا، ثبت رویدادها و شکایات ذینفعان و رسیدگی و پاسخگویی به آنها و همچنین پایش زنجیره توزیع در این خصوص از دیگر اقدامات در سال  ۹۵ است که با همکاری ادارات تجهیزات پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی قابل انجام خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X