ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

داور بازی پرسپولیس و راه آهن را بهتر بشناسیم

داور بازی پرسپولیس و راه آهن را بهتر بشناسیم

ورزش 3/ رضا کرمانشاهی داور بازی تیم های پرسپولیس و راه آهن دوازدهمین قضاوت خود را در لیگ پانزدهم خواهد داشت. او پیش از این قضاوتی برای راه آهنی ها نداشت اما دو بازی پرسپولیسی ها را قضاوت کرده بود.
رضا کرمانشاهی، داور پاکدشتی و 36 ساله فوتبال ایران از سال 1374 که مدرک درجه 3 خود را اخذ کرد فعالیت حرفه ایش را آغاز کرده است و از سال 1389 نیز به لیگ برتر راه یافت و در رقابت های مهمی سوت زده است، او اکنون به عنوان قاضی دیدار حساس پرسپولیس و راه آهن انتخاب شده است و به همین بهانه نگاهی می اندازیم به عملکرد این داور در لیگ پانزدهم.
*رضا کرمانشاهی از مطرح ترین داوران ملی فوتبال ایران است که هنوز نام خود را در لیست بین المللی ندیده است، او که یکی از پرقضاوت ترین و کم نقص ترین داوران لیگ پانزدهم بود در یکی از حساس ترین بازی های هفته پایانی نیز سوت خواهد زد و همین موضوع باعث تایید کمیته و دپارتمان داوری است.
*خیلی از کارشناسان داوری معتقدند عدم حضور او در لیست داوران الیت فوتبال ایران اشتباهی بوده که از کمیته داوران سر زده است.
*کرمانشاهی که از پرکارت ترین داوران فعلی فوتبال ایران محسوب می شود تاکنون در 10 دیدار لیگ پانزدهم و 8 دیدار لیگ یک به قضاوت پرداخته است.
*کرمانشاهی در 10 دیدار قضاوت کرده در لیگ برتر 51 بار کارت زرد را از جیب خود بیرون آورده است که به نسبت تعداد زیادی است، به عبارتی می توان گفت کرمانشاهی به طور میانگین در هر دیدار 5.1 کارت زرد به بازیکنان حریف نشان داده است. مگنو باتیستا از تیم گسترش فولاد تبریز تنها بازیکنی است که از این داور در دو دیدار مختلف دو کارت زرد دریافت کرده است.
*او تاکنون 4 بار نیز به بازیکنان حریف کارت قرمز نشان داده است، محمد ابراهیمی از تیم گسترش فولاد تبریز(دو کارت زرد)، سوشا مکانی از پرسپولیس، محمد نصرتی از تیم گسترش فولاد و خوزه ماچادو از تیم صبا بازیکنانی بودند که طعم گرفتن کارت زرد را از این داور چشیده اند.
*بیشتر بازی هایی که با قضاوت این داور به پایان رسیده اند یک تیم را به عنوان برنده داشته اند، در 10 دیداری که کرمانشاهی برای تیم های سوت زده است تنها دو بازی با تساوی به پایان رسید که از قضا یکی از آنها بازی تیم های پرسپولیس و پدیده بوده است.
*این داور در دیدارهایی که پا به میدان گذاشته است قضاوت 13 تیم را پذیرفته است و تاکنون برای سه تیم قضاوت نکرده است.
*تیم های نفت و راه آهن و سپاهان تیم هایی هستند که کرمانشاهی تاکنون برای آنها سوت نزده است که البته راه آهن در هفته پایانی از این لیست پاک می شود، گسترش فولاد، فولاد خوزستان و سیاه جامگان نیز تیم هایی هستند که کرمانشاهی 3 بار برای قضاوت بازی های آنها به میدان رفته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده