ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عابدینی: کی‌روش می توانست فسخ کند اما نکرد!

عابدینی: کی‌روش می توانست فسخ کند اما نکرد!

ورزش 3/ امیر عابدینی، عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ برتر می گوید از آنجایی که فدراسیون فوتبال ناخواسته یا بر اثر ناتوانی در اجرای خواسته های کی روش کوتاهی کرده سرمربی تیم ملی بر اساس مفاد صریح قرارداد می توانسته قرارداد خود را فسخ کند که نکرد!
ابتدا از امیر عابدینی خواستیم در خصوص تلاش های سازمان لیگ برتر برای رفع مشکلات حق پخش صحبت کند. اینکه آیا با حضور عموی حمید علی عسگر، بازیکن سابق پرسپولیس در سازمان صدا و سیما امیدواری به حل مشکل حق پخش وجود دارد یا نه؟ وی در پاسخ به این سوال گفت: با آقای سیف مسئول اقتصادی و تبلیغاتی سازمان صدا و سیما جلسه خیلی خوبی داشتیم. در این جلسه آقای تاج و ساکت و دیگر بر و بچه های سازمان لیگ برتر هم حضور داشتند. در این جلسه بحث های تخصصی به میدان آمد و ما حق پخش و تبلیات محیطی را در قالب یک پکیج تعریف کردیم.
سازمان لیگ برتر، سازمان صدا و سیما و اپراتور سه عامل ارایه دهنده خدمات و هم چنین کسب درآمد در فوتبال هستد. نظر ما این است که قرارداد مشترکی در این زمینه امضاء کنیم و سهم هر یک در درآمدزایی از فوتبال مشخص شود. یقینا در صورت امضای تفاهم نامه میزان درآمدهای سازمان لیگ برتر از تبلیغات محیطی و هم چنین حق پخش بیشتر خواهد شد.
امیر عابدینی در پاسخ به این سوال که اگر این تفاهم نامه با سازمان صدا و سیما امضاء شود آیا باز هم سازمان لیگ برتر تبلیغات محیطی را به مزایده می گذارد یا نه؟ گفت: نه. به این خاطر که تبلیغات محیطی هم در همین پکیج معرفی شده است و آنوقت سازمان صدا و سیما است که هر که را دوست دارد به عنوان مجری تبلغیات محیطی معرفی خواهد کرد. مثلا سروش. حتی بازی های تیم های ملی در همه سطوح و در بخش خانم ها و آقایان در همین پکیج معرفی می شود. با امضای این تفاهم نامه درصد هر یک از درآمدها مشخص خواهد شد و بعد از کسب درآمد بر اساس قرارداد پول حاصله شفاف و روشن تقسیم می شود و دیگر مسائل حاشیه ای هم پیش نخواهد آمد.
امیر عابدینی در خصوص آخرین وضعیت کی روش و اینکه می ماند یا نه؟ گفت: متاسفانه علی کفاشیان از همه بضاعت خود برای ماندگاری کی روش استفاده نکرد اما مهدی تاج در حال انجام دادن آن است. یعنی تلاش کرده از همه بضاعت برای ماندن کی روش و تقویت تیم ملی استفاده کند. در همین چند روز اخیر وی چند مشکل تیم ملی را برطرف کرده است. مشکل زمین تمرین تیم ملی حل شده. حقوق معوقه کی روش پرداخت شده و ملی پوشان هم پاداش های معوقه را گرفته اند. همان طور که می دانید کی روش خواسته های خود را در 11 بند معرفی کرده بود که تلاش های مهدی تاج منجر به رفع برخی از مشکلات در 4 – 5 بند شده است. این را می خواهم بگویم اهتمام رئیس فدراسیون فوتبال برای رفع مشکلات جدی است و این قطعا به ماندگاری کی روش منجر خواهد شد.
خیلی از حرف هایی هم که کی روش می زند عمیق و معنا دار است. او حرف هایش را می زند و غصه اش را می خورد اما وقتی عمیق به حرف های او می نگری متوجه می شوی گوش دادن به این حرف ها به سود تیم ملی و فوتبال کشور تمام خواهد شد و با رفتن کی روش ایده های اجراء شده برای فوتبال و کشور باقی می ماند و اینجا این سوال پیش می آید که چرا نباید به حرف های کی روش گوش داد؟
قطر طبق تعامالاتی که داشته 6 بازیکن آفریقایی به ترکیب اضافه کرده که این شش بازیکن قطر را تبدیل به یک تیم آفریقایی – آسیایی کرده است. کره جنوبی که همیشه تدارکش مشخص است و از سویی ازبک و چین هم همه تلاش های خود را بکار گرفته اند تا با بالاترین میزان آمادگی وارد بازی ها شوند. پس با ما با حریفات دست و پا بسته ای همراه نیستیم و وقتی که قرار است تیم ملی را به نبرد این حریفان بفرستیم باید بدون نگرانی و دغدغه باشد. آیا می شود سرباز را بدون اسلحه و مهمات به میدان جنگ فرستاد؟
ما مربی خوب داریم. ما بازیکنان خوب داریم. پس همه باید اهتمام ورزیم که دغدغه ها حداقل شود. دولتروحانی با همه مشکلاتی که داشته به پویایی رشته های پرطرفداری چون فوتبال، والیبال، کشتی و ... توجه دارد و تاکید می کند. حتی شخص مقام معظم رهبری هم ورزش را دنبال می کند و وقتی موفقیتی به دست می آید پیام می دهد و ابراز خوشحالی می کند. در چنین شرایطی ما هم باید الگوبرداری کنیم و با همه توان و بضاعت به تیم ملی کمک کنیم و کاری نکنیم تیم ملی در آوردگاه جهانی احساس تنهایی کند.
کی روش تیم ملی را دوست دارد و حرف هایش از روی دوست داشتن و البته منطقی است. او بر اساس مواد صریحی که در مواد قرارداداش وجود داشته و هم چنین تاخیری که از سوی فدراسیون فوتبال در اجرای خواست هایش بوده می توانسته قرارداد خود را یک طرفه فسخ کند اما نکرد چون او تیم ملی را دوست دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X