ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درخواست تلگرامی از ایرانیان سراسر جهان

درخواست تلگرامی از ایرانیان سراسر جهان

تابناک/ رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، از ایرانیان سراسر جهان خواست چنانچه اطلاعاتی درباره اشیاء تاریخی کشورمان در خارج از کشور که به طور غیرقانونی خارج شده اند دارند، اطلاعات آن را در اختیار این سازمان قرار دهند تا مقدمات انتقال آنها به ایران فراهم آید.

مسعود سلطانى فر در صفحه تلگرام خود نوشت:

"با توجه به اینکه در طول ٢.٥ سال گذشته موفق شدیم ٤ محموله اشیاء تاریخی و فرهنگی ارزشمند متعلق به ملت ایران را که توسط بیگانگان به تاراج رفته بود، با پیگیری های مستمر و موثر حقوقی و سیاسی به کشور برگردانیم و کارنامه دولت تدبیر و امید در این رابطه کارنامه بسیار درخشانی است ،از همه مردم ایران به ویژه هموطنان عزیز مقیم خارج از کشور تقاضا می کنم چنانچه اطلاعاتی در مورد اشیاء فرهنگی و تاریخی متعلق به ملت ایران که به صورت قاچاق و غیر قانونی خارج شده را دارند از طریق سایت سازمان به آدرس www.ichto.ir و یا از طریق شماره تلفن دفتر سازمان به شماره ٦٦٠٥٩٠١٥ به ما منتقل تا اقدامات قانونی را انجام دهیم.

اقدامات جدی دولت تدبیر و امید برای بازگرداندن میراث فرهنگی به داخل کشور در دو سال و نیم اخیر این پیام را به همه می دهد که نه تنها هیچ قاچاقچی اموال تاریخی و فرهنگی از پیگیری حقوقی ایران در امان نیست بلکه فضا را برای خروج اموال تاریخی ایران توسط قاچاقچیان نیز ناامن می کند چرا که این اموال قابل نگهداری یا فروش و انتقال در هیچ کشوری نیستند."

اخیراً 73 قطعه مهر دوره ساسانی، از آمریکا به ایران مسترد شده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده