ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تاج: 20 درصد بودجه باشگاهها باید در فوتبال پایه هزینه شود

تاج: 20 درصد بودجه باشگاهها باید در فوتبال پایه هزینه شود

کاپ/ رئیس فدراسیون فوتبال در مراسم افتتاحیه اولین همایش مربیان فوتبال پایه در روز جهانی فوتبال پایه گفت: فوتبال به خاطر عشق مردم، با هیچ پدیه اجتماعی قابل مقایسه نیست.
مهدی تاج-رئیس فدراسیون فوتبال ضمن خیر مقدم به حاضرین و تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه گفت: حضور دکتر حمیدی، معاون وزیر ورزش، مسئولین آکادمی ملی فوتبال و مسئولین اداره کل وزارت ورزش و جوانان در جمع بزرگ مربیان فوتبال پایه خیر مقدم می گویم.
وی گفت: امروز به عنوان روز تیم های پایه از سوی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شده است و بسیار خوشحالم که این اتفاق در تقویم فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا رخ داده و به درستی توسعه فوتبال از طریق تیم های پایه عملیاتی می شود.
رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه بیان کرد: 8 سال است که دکتر علیزاده و گل محمدی از ابتدا روی این طرح کار کرده اند و امروز حدود 1000 مدرسه فوتبال را شناسایی کرده و مجوز دارند و 100 هزار نفر در مدارس فعالیت می کنند. همچنین 40 هزار نفر در فستیوال مدارس فوتبال شرکت کردند که این امر آمار بسیار خوبی است. بنیان و اساس مدارس فوتبال بسیار خوب است و بدون شک لازمه توسعه در فوتبال است و لاجرم به لحاظ عشق و علاقه مردم، مدارس فوتبال شکل می گیرد.همانطور که می دانید فوتبال با هیچ پدیده اجتماعی قابل مقایسه نیست. به همین دلیل شکل گیری مدارس فوتبال مطلوب است. چرا که به صورت اصولی فوتبال آموزان پرورش می یابند و آینده فوتبال کشور را تامین می کنند.
وی در ادامه بیان کرد: در دوره های گذشته ساماندهی خوبی نبود و مدارس فوتبال مجوز نداشته و مناسب نبودند و در واقع بشتر منفعت طلبی بود. در رسانه ها مباحثی مطرح می شد که مردم نگران می شدند اما اکنون مدارس فوتبال سامان یافته و هنوز جای کار دارد. چون مدارس فوتبال محل کسب درآمد شده بود که خوشبختانه با راه اندازی مدارس فوتبال و نظارت دقیقی بر آنها دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود.
وی در ادامه در خصوص صدور مجوز حرفه ای گفت: صدور مجوز حرفه ای که از سوی ای اف سی به ایران داده شد. در این مجوز صدور حرفه ای مقرر شده تا کلیه باشگاهها 20 درصد از هزینه های ثبت شده در دفاتر مالی را باید به تیم های پایه اختصاص دهد. این موضوع را ای اف سی رسما رصد می کند. سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال فقط مجوز را صادر می کند اما کنفدراسیون فوتبال آسیا نظارت بر مباحث مالی داشته و این امر باعث شد کمک به فوتبال پایه می کند.
رئیس فدراسیون در پایان گفت: از عزیزانی که این حرکت مثبت را در راستای فوتبال کشور انجام داده اند، تشکر می کنم. مراسم مشابهی در سراسر کشور گرفته خواهد شد که این امر بسیار مثبت است. وجود فوتبال پایه می تواند آینده فوتبال کشور را تامین کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده