ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر اقتصاد ایتالیا: اروپا در حال تبدیل شدن به یک "کلمه بد" به خاطر بحران مهاجرت است

وزیر اقتصاد ایتالیا: اروپا در حال تبدیل شدن به یک "کلمه بد" به خاطر بحران مهاجرت است

تسنیم/ وزیر اقتصاد ایتالیا گفت: اروپا در حال تبدیل به یک کلمه بد است، آن هم به خاطر بحران مهاجرت و افزایش بی عدالتی و نابرابری در بین کشورهای منطقه یورو که خطر فروپاشی این قاره را افزایش داده است.

به گزارش رویترز، پیر کارلو پادوان وزیر اقتصاد ایتالیا روز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد: اروپا در حال تبدیل به یک کلمه بد است، به خاطر مشکلاتی که بحران مهاجرت به وجود آورده و همچنین افزایش نابرابری در بین کشورهای عضو یورو که خطر فروپاشی قاره اروپا را افزایش داده است.
پادوان در ادامه تصریح کرد: دولتهای اروپایی برای مقابله با مشکلات بزرگ این منطقه، اقدامات کافی انجام نداده اند. اروپا در حال تبدیل شدن به یک کلمه بد است و این مساله بسیار جدی است.
پادوان ضمن اشاره به بحران بدهی برخی کشورهای منطقه یورو در سال های اخیر، افزود: علاوه بر بحران بدهی، اکنون با یک تهدید بزرگتر روبرو هستیم و آن از بین رفتن احتمالی منطقه شینگن است چرا که برخی کشورها تدابیری را برای کنترل مرزهای خود با هدف جلوگیری از ورود مهاجران خارجی اتخاذ کرده اند.
وزیر اقتصاد ایتالیا تاکید کرد: اگر شینگن با فروپاشی روبرو شود، این مساله مخرب تر از بحران منطقه یورو خواهد بود.
بیش از یک میلیون مهاجر و آواره سال گذشته وارد مرزهای اروپا شده اند. پادوان گفت: بحران مهاجرت یک شوک زودگذر نخواهد بود و تغییرات ساختاری بزرگی با ما برای مدتی طولانی همراه خواهد بود.
ایتالیا که با بحران بدهی سنگینی روبرو است، بارها با سایر کشورهای اتحادیه اروپا رایزنی کرده است تا برای مدیریت بحران مهاجران خارجی به این کشور کمک کنند. سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو برای سومین سال متوالی با رکود روبرو شده است.
پادوان در خصوص برگزاری همه پرسی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا نیز گفت: همه پرسی 23 ژوئن 3 تیرماه در خصوص عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا، یک نگرانی سیستمی به شمار می رود چرا که سایر کشورهای اروپایی نیز ممکن است یک اقدام مشابه را در نظر بگیرند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده